Akdağ: CHP, HDP ile kol kola girmiş 'hayır' kampanyası yürütüyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CHP'ye yönelik olarak, "PKK'dan talimat alan HDP ile kol kola girmiş hayır kampanyası yürütüyor hem de binbir türlü yalan ve dolanla." dedi.

Akdağ: CHP, HDP ile kol kola girmiş 'hayır' kampanyası yürütüyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Narman'daki temaslarının ardından beraberindekilerle Uzundere ilçesine geçerek, Merkez Çarşı Camisi'nde cuma namazı kıldı.

Daha sonra ilçe meydanında seçim otobüsü üzerinde halka hitap eden Akdağ, Türk milletinin birçok badireler atlattığını belirterek, 1940'da Türk milletinin dedelerine Kur'an-ı Kerim okumayı, Arapça tedrisat yapmayı yasakladıklarını anımsattı.

"Cumhurbaşkanımızla şehidi morgda ziyaret ettik"

Konuşması sırasında "Efsane bakan" diye seslenen kalabalığa Akdağ, "Eğer bir efsane varsa, bu topraklar üstünde bir efsane varsa o da 15 Temmuz'daki o büyük destanı yazan büyük Türk milletidir. Efsane sizsiniz." diye karşılık verdi.

Akdağ, Gezi olaylarıyla memleketi yakıp yıkanların başarılı olamayınca da 15 Temmuz'da bir darbe girişiminde bulunduklarına dikkati çekti.

Darbe girişiminin de kısa sürede halk tarafından bastırıldığını anlatan Bakan Akdağ, "Bizim tanklarımızı gasp ettiler, bu milletin helikopterlerini gasp ettiler, peygamber ocağının uçaklarını gasp ettiler. ilk gittikleri yer özel harekat oldu. Ankara'daki özel harekatçı kardeşlerimizi bombayla şehit ettiler. O yavrularımızdan birinin babasıyla dün beraberdik. Oğuzhan Yaşar'ın babası.. O ne Oğuzhan'dı, 19 gün hastanede mücadele etti. Şehit olduğunda Cumhurbaşkanımızla onun naaşını gidip, morgda ziyaret ettik. Naaşını getirirken, tabuta sığdıramadık. 1.90 boyunda bir babayiğitti." değerlendirmesinde bulundu.

"PKK'dan talimat alan HDP ile kol kola girmiş 'Hayır' kampanyası yürütüyor"

Türkiye'nin yaşadığı sıkıntıları görmeyenlerin belli olduğunu vurgulayan Akdağ, konuşmasına şöyle devam etti:

"Görmeyenler belli. Kılıçdaroğlu görmüyor, bunu unuttu. PKK'dan talimat alan HDP ile kol kola girmiş hayır kampanyası yürütüyor hem de binbir türlü yalan ve dolanla. Devlet Bahçeli'ye teşekkürü bir borç biliyorum. Uzlaşmayı çok güzel bir biçimde bilen, pırıl pırıl Türkiye'deki büyük eserlerin mimarı Binali Yıldırım ile oturdular, konuştular uzlaştılar. Çünkü uzlaşmak icap ediyor. Çünkü milletimizin bulunduğu şartlardan bir araya gelmek icap ediyor."

MHP ile AK Parti'nin ayrı parti olmalarına rağmen bir araya geldiğini ve BBP'nin de "evet" oyu kullanacağını açıkladığını hatırlatan Akdağ, bu partileri bir araya getiren sebebin vatan ve milletin ihtiyacı olduğunu belirtti.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER