AK Parti Sözcüsü Çelik: Kara propagandaya imza atanlar bir kere daha mahcup oldu

AK Parti Sözcüsü Çelik, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin, "Bu operasyon başladığında işgal gücü olduğumuzdan bahseden, kara propagandaya imza atanlar bir kere daha mahcup olmuşlardır." dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Kara propagandaya imza atanlar bir kere daha mahcup oldu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çelik, "(Soçi Mutabakatı) Barış Pınarı Harekatı'nın stratejik amaçlarına ulaşmasının son merhalesini teşkil etmiştir. Böylece Suriye topraklarında milli güvenliğimize yönelik oluşturulmaya çalışılan tehdit organizasyonu ve ayrılıkçı gündemlerin boşa çıkarılması bu son merhaleyle tamamlanmıştır." dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Bu operasyon başladığında işgal gücü olduğumuzdan bahseden, kara propagandaya imza atanlar bir kere daha mahcup olmuşlardır." ifadelerini kullandı.

Çelik, Türkiye'nin imza attığı başarı söz konusu olduğunda dünyadaki başka yerlerden önce sabotaj faaliyetinin CHP Genel Başkanlığınca ortaya konulduğunu dile getirdi.

"Önce kendi sözleri konusunda öz eleştiri vermeliler"

AK Parti Sözcüsü Çelik, "Terör örgütlerini meşrulaştıran sözler söyleyenler, eğer siyasi namustan bahsediyorsa önce kendi sözleri konusunda öz eleştiri vermelidir." diye konuştu.

"AB ülkeleri sorumluluklarından kaçıyor"

Çelik, "Her ülke kendi vatandaşını almalı, almıyorlarsa 'DEAŞ'la mücadele ediyoruz' anlamına gelmez. Özellikle AB ülkeleri sorumluluklarından kaçıyor." dedi.

"İstikrar temin edilene kadar herhangi bir çekilme söz konusu değildir"

AK Parti Sözcüsü Çelik, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin, istikrar temin edilene kadar herhangi bir çekilme söz konusu olmadığını belirtti.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER