Afetzedelere müjde verdi: Gereği neyse yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’daki afetin 100 milyon TL maddi zarara yol açtığını belirtti, yaraların devlet tarafından sarılacağını söyledi.

Afetzedelere müjde verdi: Gereği neyse yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya’daki afetin 100 milyon TL maddi zarara yol açtığını belirtti, yaraların devlet tarafından sarılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya 10 Bin Kişilik Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Antalya Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı’ndaki konuşmasında, Antalya’daki hortum ve fırtına nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diledi. İlgili bakanlıkların ve kurumların gelişmeleri yakından takip ettiğini dile getiren Erdoğan, Antalya kutlu yürüyüşüne devam edeceğini kaydetti. İlk saha tespit çalışmalarına göre yaklaşık 100 milyon TL maddi zararın olduğu tahmin edildiğini kaydeden Erdoğan, gereği neyse yapılacağını belirtti. Afetlerin önüne geçmenin mümkün olmadığını ama zararların aza indirilebileceğini ifade eden Erdoğan, “Yıkımların önüne geçmek için gerekli çalışmayı yapıyoruz. Tüm Antalyalılara geçmiş olsun” dedi.

“ANTALYA’DAN MÜJDELİ HABERLER BEKLİYORUM”

Antalya’nın, AK Parti’yi seçerek yüzlerini güldürdüğünün altını çizen Erdoğan, “Konyaaltı, Kepez’in yanında. Konyaaltı inşallah 31 Mart’ta kararını veriyor değil mi? Verdi mi? Aksu, Manavgat, Elmalı, Gazipaşa hazır mı. Hazır olmayan yok. Kepez zaten hazır. Büyükşehir ve ilçelerde partimizi temsil edecek adaylarımıza başarılar diliyorum. 31 Mart günü zillet ittifakını, illet ittifakını da layık olduğu yere göndermeye var mıyız? Antalya gerçek bir dünya şehridir. Bu şehre ziyarete gelen turist sayısı 12.5 milyon. Tarım ürünleri alanında da Antalya bir markadır. G20, Expo gibi dev organizasyonlar ülkemizi mahcup etmemişti. Bu Antalya’yı daha büyük başarılara hazırlamak istiyoruz. Denizi, kıyıları, kumsalı, bahçeleri, tarlaları, dağları yeşili eşsizse insanı da benzersizdir. Antalya’yı sadece turizm değil gönüllerin de başkenti olarak görüyoruz. 31 Mart’ta sandıkları patlatıyor muyuz, gönül belediyeciliğini zafere taşıyor muyuz, 31 Mart’a kadar gece gündüz çalışıyor muyuz? Seçim gecesi Antalya’dan müjdeli haberler bekliyorum” ifadelerini kullandı.

"3 MİLLET BAHÇESİ"

Antalya’ya son 16 yılda 40 katrilyon yatırım yaptıklarının hatırlatan Erdoğan, “AK kadınlarla Konyaaltı’nı AK Parti’ye kazandıracağız. Antalya’da 3 millet bahçesi projemiz var. Antalya Kent Müzesi Millet Bahçesi ekim ayında tamamlanıyor. Antalya’ya 1000 yataklı şehir hastanesinin ihale süreci devam ediyor onu da kazandıracağız. Antalya’da 4 bin 432 konutu hayata geçirdik. 2.5 katrilyon ihtiyaç sahiplerine devlet destek verdik. Biz icraat yapıyoruz, laf değil. Karayolu ve tünel çalışmalarımız devam ediyor. Eskişehir,Kütahya,Afyonkarahisar, Isparta,Burdur hızlı ren projesinde etüt çalışmaları devam ediyor. Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Konya hızlı tren hattının da etüt çalışmaları sürüyor. Antalya 31 Mart’ta hizmet siyasetine destek veriyor muyuz, AK Parti belediyeciliği diyor muyuz? İktidar ve belediye olarak el ele vererek bu eserleri Antalya’ya hızla kazandıracağız” diye konuştu.

"İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN"

İstanbul’da CHP’den dev çöplükler aldıklarını hatırlatan Erdoğan, “Şuanda İstanbul’da su sorunu yok. Boğazın altından Avrupa’ya su, aynı şekilde alternatif Avrupa’dan Asya’ya yine su. Sıkıntı olursa bu alternatifleri yaptık. Niye. İş bilenin kılıç kuşananın. Her kesimden oy alabilen tek parti AK Parti’dir. Bu ülkenin bu milletin hakkına hukukuna istikbaline saldıran kim varsa hepsinin karşısına çıktık. Belki yanlışlarımız elbette olmuştur. Milletimize olan muhabbetimizde, ülkemizde olan sevgimizde samimiyiz. Son 6 yılda ülkenin önüne kesmek isteyenlere ve milletimizin ayağına pranga vurmak isteyenlere karşı verdiğimiz mücadele tarihi öneme sahip" dedi.

"CHP’YE ELEŞTİRİ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Son 5-6 yılda büyük mücadeleler verdik. Ülkemizin bu mücadelesinin önündeki en büyük engel çarpık ve kifayetsiz muhalefet anlayışıdır. CHP işi artık bölücülerle birlikte hareket etmeye kadar vardırdı. Şimdi bölücü terör örgütüyle kol kola yürüyor, varsın yürüsün. Ama en güzel cevabı onlara Antalya verecek. Antalya hazır mı? Antalya unutma. Antalya 31 Mart’a haktan hakikatten yana birlikte yürümeye devam ediyor muyuz? İstismarcıları bir kez daha hüsrana uğratmaya var mısın? Durmak yok yola devam."

Konuşmaların ardından Erdoğan, adaylarını tanıttı.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 17:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER