Adalet Bakanı Gül: Bu makamlar hizmet makamlarıdır

"2 milyon hemşehrimizin duası üzerimizde onu biliyoruz. Bu makamlar hizmet makamlarıdır, alındığı gün emanet edilmek üzere oturulur"

Adalet Bakanı Gül: Bu makamlar hizmet makamlarıdır

GAZİANTEP (AA) - Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "2 milyon hemşehrimizin duası üzerimizde onu biliyoruz. Bu makamlar hizmet makamlarıdır, alındığı gün emanet edilmek üzere oturulur. İnşallah ülkemize adalet duygusunun daha da perçinleşmesine çok büyük katkılar sağlarız." dedi.

İlk ziyaretini memleketi Gaziantep'e gerçekleştiren Bakan Gül, Vali Ali Yerlikaya'yı ziyaret ederek, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.

Burada bir konuşma yapan Gül, tüm görev arkadaşlarıyla gece gündüz demeden Gaziantep'e hizmet etmek için gayret gösterdiklerini belirterek, il teşkilatı ve bütün kamu kurumlarının ortak kaygısı, ortak sevdasının memleket sevdası olduğunu ifade etti.

Adalet Bakanı Gül, "Üretkenliği, çalışkanlığı, sorunların üstesinden gelme azmi, birlikteliği, kararlığı gerçekten Gaziantep'i öne çıkaran özelliklerden birisidir. Bu birlik ve beraberlik inşallah Gaziantep'te kıyamete kadar kalıcı olacaktır." diye konuştu.

- "Bu makamlar hizmet makamlarıdır"

"Bu birlik ve beraberliği hepimiz ortak bir payda olarak koruyacağız." diyen Gül, sözlerine şöyle devam etti:

"Geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri, Sayın Başbakanımızın arzlarıyla birlikte, hükümette bazı bakanlarla ilgili tasarruflar oldu ve şahsımıza da Adalet Bakanlığı görevi tevcih edildi. Bana bu görevi tensip buyuran başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza teşekkürlerimi ve bu ümitlerinden, takdirlerinden dolayı saygılarımızı sunuyorum. İnşallah başta zat-i alilerine mahçup olmadan, milletimize, hemşehrilerimize mahçup olmadan bu görevi layıkıyla yaparız. 2 milyon hemşehrimizin duası üzerimizde onu biliyoruz. Bu makamlar hizmet makamlarıdır, alındığı gün emanet edilmek üzere oturulur. İnşallah ülkemize adalet duygusunun daha da perçinleşmesine çok büyük katkılar sağlarız. Bu vesileyle çok değerli yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, gazi şehirde bugün büyük bir heyecan ve mutluluk yaşandığını aktardı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü tebrik ederek, yeni görevinde başarılar dileyen Yerlikaya, "Allah şehrimizi nazardan korusun. Bütün şehrimizde böyle büyük iki görevin (Başbakan Yardımcılığı ve Adalet Bakanlığı) şehrimize tevdi edilmesinden dolayı onur ve sevinç var." değerlendirmesinde bulundu.

Valiliğin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i makamında ziyaret eden Bakan Gül, yeni görevinde milletin teveccühüne layık olmaya çalışacaklarını belirterek, "İnşallah Gaziantep'in sorunlarını, projelerin hızlı bir şekilde nihayete ermesi konusunda da tüm milletvekili arkadaşlarımla birlikte el birliğiyle gayret edeceğiz. Sayın Başbakan Yardımcımızın da Hükümette görevine devam etmesi inşallah Gaziantepimize hizmetlerin daha da hızlı yansımasına katkı sağlayacaktır." diye konuştu.

Fatma Şahin de tüm Gaziantep adına çok mutlu olduklarını vurgulayarak, Adalet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı gibi iki görevin Gaziantep milletvekillerine verilmesinin gazi şehire olan güveni, itibarı gösterdiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Şahin, Bakan Aldulhamit Gül'e üzerinde dua olan bir tablo ile bakır işlemeli ibrik hediye etti.

AA

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 16:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER