Bahçeli, Çankırı Belediye Başkan adayını açıkladı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "21'inci yüzyılın ikinci 10 yılında darbenin varlığı, Mısır halkı ve insanlık adına utanç vericidir" dedi.

Delicious ile paylaşDigg ile paylaşFacebook ile paylaşGoogle Bookmarks ile paylaşStumbleupon ile paylaşTechnorati ile paylaşTwitter ile paylaşLinkedIn ile paylaş

Çankırı'da, Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda belediye başkan adayı açıklama töreninde konuşan Bahçeli, gelecek yıl yapılacak mahalli idareler seçimleri için gerekli çalışmaları tüm hızıyla, tüm canlılığıyla sürdürdüklerini söyledi.

Bilecik'in Söğüt ilçesinde belediye başkan adayını 24 Ocak'ta ilan ederek, heyecan ve şevk içinde yola koyulduklarının belirten Bahçeli, şimdiye kadar açıkladıkları belediye başkan adaylarına yeni ve çok değerli bir ismi Çankırı'dan duyurup uzun yürüyüşlerini devam ettireceklerini bildirdi.

Başarmaktan başka bir seçenekleri olmadığını bildiklerini vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Türkiye'nin ve aziz milletimizin geleceğinin buna bağlı olduğunu görüyoruz. Bu itibarla yılmıyor, yıkılmıyor ve yorulmuyoruz. Moralimizi bozmaya çalışanlara aldırmıyoruz. Motivasyonumuzu köreltmeye çabalayanlara dönüp de bakmıyoruz. Azmimizi kırmaya, önümüzü kesmeye, aklımızı çelmeye, hedeflerimizi çelmelemeye kalkışanlara çok şükür fırsat vermiyoruz. Önümüze dikilen korkulukları birer birer devirerek zafere koşuyoruz. Karşımıza çıkarılan engelleri aşarak, tezgahları bozarak, ülkülerimizin peşinden gidiyoruz. Ülkümüz, Türk ve İslama ait tüm değerlerdir. Ülkümüz insandır, millettir, bayraktır. Ülkümüz, Türkiye'yi hak ettiği güçlü ve gelişmiş bir konuma çıkarmaktır. Bunun için muzaffer günlerin ufuk çizgisine odaklandık. Türk milletinin hak ettiği mevki ve seviyeye gelmesi için ant içtik, söz verdik."

- "Tahrir'le gelen, Tahrir'le gitmek zorunda kalmıştır"

Mısır'da bir askeri darbe yaşandığını hatırlatan Bahçeli, bir yıl önce cumhurbaşkanlığı görevine gelen Muhammed Mursi'nin, koltuğundan olarak göz hapsine alındığını anlattı.

Bu ülkedeki gelişmelerin hem Türkiye'ye hem de bölgeye ciddi yansımaları bulunduğuna dikkati çeken Bahçeli, "Mısır'daki müdahalenin kabul edilmesi, normal görülmesi, masum karşılanması mümkün değildir. Demokrasiden darbeye kayılması, seçimle başa gelen bir şahsiyetin silah zoruyla indirilmesi ilkeldir, insafsızlıktır ve halk iradesine saygısızlıktır" değerlendirmesinde bulundu.

Mısır'da suların durulmadığını, "demokrasi ve özgürlük" diyerek sahneye çıkanların 11 Şubat 2011'de Hüsnü Mübarek'i indirdiğini söyleyen Bahçeli, Tahrir Meydanı'nın hem demokrasi hem de darbe ürettiğini vurguladı. Bunun, izah edilemeyecek, ötelenemeyecek, kapatılamayacak bir çelişki olduğunu ifade eden Bahçeli, demokrasiden darbeye nasıl sapıldığının, sandıktan silaha nasıl dönüldüğünün etraflıca incelenmesi, yorumlanması gerektiğini bildirdi.

Bahçeli, Mübarek ile Mursi'nin kaderlerinin, Tahrir'de kesinleştiğini kaydederek, şöyle konuştu:

"Dün Mübarek'in gidişini alkışlayanlar, bugün de Mursi'nin görevinden ayrılışını kutlamaktadır. Dün demokrasiye övgüler düzenler, bugün de darbeye sempatiyle bakmaktadır. Bu, Ortadoğu'nun ne hallere düştüğünün göstergesidir. Görünen gerçek şudur ki Tahrir'le gelen, Tahrir'le gitmek zorunda kalmıştır. Mursi, kendisine verilen krediyi kullanamamıştır. Seçimle cumhurbaşkanı olmasına rağmen demokrasiyi budamış, hak ve özgürlükleri gasbetmiş, ekonomiyi düzeltmemiş, toplumsal yapıyı tıpkı Başbakan Erdoğan gibi kutuplaştırmıştır. Mursi bir yılda bitmiş ve eskimiştir. Bir yıl içinde şahsına bağlanan tüm ümitleri heba etmiştir. Toplumsal itirazları önemsememiş, itirazları ciddiye almamıştır. Yandaşlarını korumak ve kollamak için her adaletsizliğe imza atmıştır. Uzlaşmadan kaçmış, diyalog kanallarını paslandırmıştır. Bu gelişme, demokrasi adına büyük bir kayıptır. 21'inci yüzyılın ikinci 10 yılında darbenin varlığı, Mısır halkı ve insanlık adına utanç vericidir."

ABD başta olmak üzere Avrupa Birliği (AB) ve birçok Ortadoğu ülkesinin, Mısır'daki darbeye gereken tepkiyi koyamamasının bir kara mizah olduğunu söyleyen Bahçeli, meseleye bildik ezberlerle yaklaşan, kalıplaşmış ifade ve yorumlarla bakan demokrasi havarilerinin gerçek yüzlerinin ortaya çıktığını sözlerine ekledi.

Daha sonra Bahçeli, partisinin Çankırı belediye başkan adayının Hakkı Yalçın olduğunu ilan etti.

AA

Yorum ekle

* Küfür, hakaret veya imalar, inançlara saldırı içeren; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır..

Neleri kabul ediyorum:
* IP adresimin kaydedilecegini,
* adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacagını,
* yazılan yorumların sorumlulugunun tarafıma ait oldugunu,
* yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabilecegini bu siteye girdigim andan itibaren kabul etmiş sayılırım

* Yorumunuzun 1000 karakteri geçmemesine dikkat ediniz.

Güvenlik kodu
Yenile