Tıp mucizesi: Kolunda kulak yetiştirdiler!

Tıp dünyası insanları şaşırtmaya devam ediyor. Bu kez de kulakta kol yetiştirmeyi başardılar.

Tıp mucizesi: Kolunda kulak yetiştirdiler!
Ama onun için tüm bu sıfatlar biraz havada mı kalıyor, ne? Geleceğin dünyasına dikkat çekmek için koluna insan dokusundan üretilen bir kulak naklettiren Stelios Arcadiou, daha önce pek çok defa basına konu oldu.

Bu defa Edinburg'daki bir festivale konuk olan sanatçı, 'üçüncü kulağı'nı görmeyen kimse kalmasın diye yeniden başrolde.
İngiltere'de yaşayan performans sanatçısı 62 yaşındaki Stelios Arcadiou, 2006 yılında sol koluna naklettirdiği 'üçüncü kulak'la şimdi Edinburg'ta bir festivale katılıyor.

Aslen Kıbrıslı olan Avustralyalı sanatçı Arcadiou, 10 yıl boyunca koluna bir kulak nakledebilecek bir cerrah aradığını ve ancak üç yıl önce onu bulabildiğini söylüyor.

Canlı bir sanat eseri olarak geleceğin dünyasına dikkat çekmek isteyen ve doğal vücudun modasının geçtiğini savunan sanatçı, kulağın içine bir mikrofon ve verici yerleştirmeyi planlıyor. Böylelikle neler duyduğunu herkesle paylaşmak istediğini belirten adam, Edinburg'daki Uluslararası Bilim Fuar'ının da konuğu oluyor.

Stelios Arcadiou, burada insan vücuduyla teknoloji arasındaki iletişimin nasıl geliştiğini anlatacak. Kendi internet sitesinde hem bir mikrofon hem de bir hoparlör olan ağzının 'üçüncü kulağa' Bluetooth sistemiyle bağlı olduğunu yazan adam, "Eğer beni cep telefonunuzla ararsanız, sizinle kulağımla konuşurum. Ama sesinizi kafamın 'içinde' duyarım. Eğer ağzımı kaparsam, sadece sesinizi duyabilirim" açıklamasında bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER