"Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek" Türk Milletine Umut Verdi

"Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek" Türk Milletine Umut Verdi

MHP Lideri Devlet Bahçeli merakla beklenen seçim beyannamesini Ankara/Arena Kapalı Spor salonunda coşkulu bir kalabalıkla gerçekleşen programla Türk milletine açıkladı. İktidar partisi ve diğer muhalefet partileri seçim beyannamelerini daha önce açıklamıştı. O yüzden tüm dikkatler MHP'ye yönelmişti. MHP Lideri Devlet Bahçeli seçim beyannamesini en son açıklamalarını "Milliyetçi Hareket Partisi siyasi taktik ve teferruatlı planlama gereğince beyannamesini en sona bırakmayı tercih etmiştir. Bunu yaparken iki hususu önemle gözettik ve hesaba kattık. İlk olarak, geçmiş yıllarda açıkladığımız hedef ve izleyeceğimiz politikalarımız özellikle siyasi kapkaççı AKP tarafından yüzsüzce çalınmıştır. Çünkü bunların işi gücü yürütmektir. Çünkü bunların uzmanlığı emek yağmacılığıdır. Türkiye için söyleyecek sözü kalmamış AKP, devamlı surette bizi kopya etmenin hevesindedir." şeklinde izah etti. Sayın Bahçeli son derece haklı. Çünkü MHP'nin projelerini, şarkılarını, sloganlarını araklayan bir AKP portresi karşımızdadır. MHP'nin "Toplumsal Onarım ve Huzurlu Gelecek" başlığı altında açıkladığı seçim beyannamesi daha ilk günden toplumun tüm kesimleri tarafından büyük ilgi gördü ve heyecan yarattı. Sosyal medyadaki paylaşımlar bunun en büyük göstergesidir. MHP'nin vaatleri oy için aldatmaca ve uçuk vaatler değil, hepsi ayağı yere basan, kaynağı belli olan vaatlerden oluşmaktadır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli "Bugün aziz milletimizin değerlendirmesine özetle sunduğum Seçim Beyannamemizde yer alan Üreten Ekonomi Programı'nın hedeflerinin, ekonomik ve sosyal politika, yardım ve desteklerin mali kaynakları her yönüyle hesaplanmış ve karşılığı belirlenmiştir. Kaynak bulma konusunda göstereceğimiz teminat ve referans, şahıslarımız olmadığı gibi, kaynaklarımız da hayali ve afaki değildir. Sözümüz Milliyetçi Hareket sözüdür, programlarımızın kaynağı da ayrıntılı olarak hesaplanmıştır." açıklamasını yaparak, vaatlerinin kaynaklarını kuruşu kuruşuna açıkladı. Zaten Türkiye'deki hırsızlar, rüşvetçiler, ayakkabı kutucular durdurulursa kaynak sıkıntısı olmayacağını herkes biliyor.

İktidar mensuplarının sürekli bir şekilde muhalefete "Kaynak nerede?" sorusunu yöneltmesi ise, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun penceresinden baktığımızda kendiliğinden bize adresi göstermektedir. Kendi lüks yaşamlarını sürdürmek, siyasi ihtiraslarını tatmin etmek için Türkiye'nin tüm kaynaklarını hortumlayanların eli-ayağı kesilsin Türkiye zaten kendiliğinden düzlüğe çıkacaktır. Kaynak sıkıntısı kalmayacaktır.

MHP'nin milletvekili adayları, MHP'nin il ve ilçe yöneticileri seçim beyannamesini vatandaşa tam manasıyla anlatsın, halkın umudu artacağı gibi, MHP'nin yükselen oy grafiği de daha çok artacaktır.

MHP, 7 Haziran seçimlerine emin adımlarla hazırlanıyor. İktidarı teslim etmeye hazırlanan AKP'liler bile MHP'nin oy artışını kabul ederek cümlelerini kuruyorlar.

MHP, seçim beyannamesini de açıklayarak zafere giden yolda nokta atışını da tam olarak yapmıştır.

MİLLİYETÇİLİK DÜŞMANLARINA MİLLİYETÇİLİK DERSİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin seçim beyannamesini açıkladığı konuşmasında en büyük coşkuyu yaratan bölümde, Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan'a ve Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu'na milliyetçilik dersi verdiği anlar olmuştur. Salon bu bölümlerde adeta yıkılmıştır.

"Biz milliyetçiliği ayaklar altına alan iktidarız" sözü tarihe geçmiş Recep Tayyip Erdoğan ve "Milliyetçilikle hesaplaşma zamanı gelmiştir" sözü tarihe geçmiş Ahmet Davutoğlu biliyorsunuz seçim öncesi milliyetçilik maskesi takarak meydanlarda ve ekranlarda geziyorlar. Öyle komik durumlara düşüyorlar, öyle gülünç konuşmalar yapıyorlar ki, ne kadar yapmacık olduklarını tüm millet izliyor. Maksatları MHP'nin akın akın giden oyların önünü kesmek... Türk milliyetçiliği düşmanlığında bu kadar sicil sahibi olacaksın ama hiç utanmadan milliyetçilik rolleri oynayacaksın... Pes vallahi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli konuşmasında herşeyi çok güzel özetleyerek şunları söyledi: "Davutoğlu'na sesleniyorum, saraydakine de duyurmasını özellikle tavsiye ediyorum:

Adam olmayandan milliyetçi olmaz.

HDP-PKK'yla sahnede itişip atışan, kuytularda el ele, gönül gönüle 7 Haziran sonrası koalisyon planları yapandan milliyetçi olmaz.

Beyannamesinde Türk ifadesini tek bir yerde dahi kullanmayan, 2023 sözleşmesini PKK'yla, küresel cinayet şebekesiyle ve haçlı organizasyonuyla yapandan milliyetçi olmaz.

Türküm diyemeyenden milliyetçi olmaz.

Vatan satandan, bayrak hasımlarıyla, şehit katilleriyle yediği içtiği ayrı gitmeyenden milliyetçi olmaz, olamaz."

***

Daha önce Recep Tayyip Erdoğan Orhun Anıtlarının yoluna asfalt atma üzerinden milliyetçilik tarifleri yapıyordu, şimdi de onun izinden ayrılamayan Ahmet Davutoğlu. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin elbet buna da "Sayın Davutoğlu, şayet Orhun Anıtları'nın yolunu yaptırmak seni ve saraydaki efendini milliyetçi yapıyorsa, Van Akdamar Adası'nda Ermeni Kilise'sini baştan ayağa imar etmek acaba sizi ne yapacaktır? Yol yapmak sizin milliyetçi olmanıza yetiyorsa, Yahudi Cesaret Madalyası almak, Papa heykelleri altında imza atmak, papaz elbisesi giyip poz vermek size hangi sıfat ve unvanı kazandıracaktır? Yol yapmakla milliyetçi oluyor idiyseniz, 1 trilyon 370 milyar liraya kaçak ve karanlık saray diktiğinizde bu millet size ne diyecek, nasıl seslenecektir?" şeklindeki cevabı tam anlam tokatı olmuştur.

Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Ahmet Davutoğlu'nun nasıl bir milliyetçi düşmanı olduğuna dair yüzlerce somut delilimiz vardır. Bunları da sürekli vurguluyoruz.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'de milyonların izlediği konuşmasında bunların bir daha milliyetçiliği ağızlarına alamayacağı konuşmayı yaparak derslerini vermiştir.

Ama bunlardaki oy avcılığı 7 Haziran için kılıktan kılığa gireceklerini göstermektedir. 7 Haziran'a kadar yeter ki, oy getirsin her şeyin maskesini takacaklardır. Ama artık akıl, mantık ve vicdan olan yere giremiyorlar.

Yıldıray Çiçek/Ortadoğu

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER