"Milliyetçilik AKP'de Olur" Diyen Embesil!

"Milliyetçilik AKP'de Olur" Diyen Embesil!

Recep Tayyip Erdoğan: "Milliyetçiliği ayaklar altına aldık"
Ahmet Davutoğlu: "Milliyetçilikle hesaplaşma vakti geldi."
Embesil: "Milliyetçilik AKP'de olur"

Bugünlerde televizyon ve gazetelerde bol bol bu embesillerden görüyoruz. Ampulleri sıkışınca "Milliyetçi" oldular. Elbette lafta, gerçekten milliyetçi olabilmeleri mümkün değildir. Zihniyetleri, felsefeleri, karakterleri, soyları, sopları, küresel ilişkileri zaten milliyetçi olmalarını imkânsız kılıyor.

Bu embesiller, peşinden gittikleri Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun milliyetçilikle ilgili sözlerini ve bunu da eylem olarak gerçekten gösterdiklerini unutarak, eline mikrofon alıp, gazetelere röportaj vererek, ekranlarda boy vererek "Milliyetçilik AKP'de olur" nutukları atıyorlar.

Biz de onlara diyoruz ki, "nah olur" embesil!

Bir kere "Milliyetçilik AKP'de olur" sözü Recep Tayyip Erdoğan'a ve Ahmet Davutoğlu'na hakarettir, küfürdür ve onların hükmünü tanımamaktır.

Bu embesiller milliyetçilerden oy tırtıklamak için bu soytarılığı yapıyor ve rezil olmaktan öteye geçemiyorlar. 10 yıllık resmi AKP'liyi "MHP'den AKP'ye geçti" diye, yıllardır AKP Kadın Kollarında çalışan bayanı "MHP Kadın Kollarından istifa ederek AKP'ye geçti" diyerek piyasaya sürüyorlar. Sürerken de "Milliyetçilik AKP'de olur" diye ampullerini yırtıyorlar.

Recep Tayyip Erdoğan "İlla başına 'Türk' kavramı gelecek veya 'Türk' ifadesi gelecek diyorlar. Kardeşim sen 'illa Türk milleti' olarak diye dayatırsan, öbürü der ki 'Hayır Kürt milleti.' Öbürü çıkar 'Hayır Laz Milleti' der. Niye bunu böyle diyorsun? Diyor ki, 'Türk milleti hepsini kavrar'. Hayır, Türk milleti hepsini kavramaz. Millet hepsini kavrar." diyerek açıkça "Türk milleti demeyin" çağrısında bulunurken, AKP Genel Merkez yöneticisi Prof. Dr.Yasin Aktay "Türk diye bir ırk yok" derken, AKP İstanbul eski il başkanı Aziz Babuşçu "Hepimiz AKP ile birlikte Türk olmaktan kurtulduk" derken, "Ne mutlu Türküm diyene" sözü her yerden sökülürken, Türklük her yerden silinirken ne milliyetçiliği bu embesiller? Hangi milletin milliyetçiliği bu soytarılar?

Akıllarınca devşirmelerle, dönmelerle, parayla satın aldıklarına 24 saat MHP'ye ve Lideri Devlet Bahçeli'ye saldırtarak ve diğer yandan da "Milliyetçilik AKP'de olur" propagandası yaptırarak 1 Kasım seçimleri için oy devşirmeye çalışıyorlar. Milliyetçilik şuur, akıl ve uyanıklık temelinde bir kavramdır. Bunları taşıyan bir milliyetçi bu tuzağa düşmez.

Nasıl ki, "Milliyetçilik AKP'de olur" demek Recep Tayyip Erdoğan'a ve Ahmet Davutoğlu'na hakaretse, bir milliyetçinin AKP'de olabilmesini düşünmekte gerçek milliyetçilere çok büyük hakarettir.

AKP 13 yıl PKK, Öcalan, Barzani, Talabani, ABD, İsrail gibi Türklük düşmanlarıyla yol yürümüştür. İşte o yüzden Recep Tayyip Erdoğan "Milliyetçiliği ayaklar altına aldık" diyerek, Ahmet Davutoğlu ise "Milliyetçilikle hesaplaşma vakti geldi." diyerek AKP'nin duruşunu ve özünü göstermişlerdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli Diyarbakır'da da, Tunceli'de de ve dünyanın her yerinde "Ne mutlu Türküm diyene" diyebilen birisidir.

Siz hiç Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Ahmet Davutoğlu'nun "Ne mutlu Türküm diyene" dediğini duydunuz mu? Aksine her ikisi de Diyarbakır'a gittiğinde PKK'yı mutlu etmenin yollarını aramıştır.

Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır'dan "Selam olsun Kürdistan'a" demiştir.

Ahmet Davutoğlu'da "Bana Serok Ahmet derler" diyerek Kobani'deki PKK'lı teröristlere selam yollamış, hepsini alnından öptüğünü vurgulamıştır.

O yüzden "Milliyetçilik AKP'de olur" olur diyen embesil bu soytarılıkları bırak artık...

Yıldıray Çiçek/Ortadoğu

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 12:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER