Tiyatro ve sinema oyuncusu Jale Aylanç hayatını kaybetti

Pek çok sinema filmi ve televizyon dizisinde rol alan sanatçı, yönetmenliğini Çağan Irmak'ın yaptığı "Unutursam Fısılda" ile 2017'de vizyona giren "İlk Öpücük" filmlerinde de kamera karşına geçmişti.

Tiyatro ve sinema oyuncusu Jale Aylanç hayatını kaybetti

ANKARA (AA) - Sinema ve tiyatro oyuncusu Jale Aylanç, 72 yaşında Ankara'da vefat etti.

Sanatçı Aylanç, "Gece Sesleri", "Beni Unutma", "Nazlı Yarim" dizileri ile "Unutursam Fısılda", "İlk Öpücük" ve "Sonsuz Bir Aşk" filmleri başta olmak üzere 56 yıllık meslek yaşamında pek çok karakteri canlandırmıştı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Aylanç bugün Ankara'daki evinde hayatını kaybetti. Aylanç'ın yarın kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi.

-Başarılarla dolu 56 yıllık meslek hayatı

23 Mart 1948 tarihinde İstanbul'da doğan Jale Aylanç, sanat hayatına, 1964 yılında Halkevlerinde tiyatro ile başladı. Ertesi yıl Orhan Elçin Tiyatrosu'nda sahneye çıkmaya devam etti.

Tiyatroyla birlikte seslendirme çalışmaları da yapan Aylanç, 20 yıl rol aldığı Ankara Sanat Tiyatrosu ile pek çok televizyon dizisi ve sinema filminde görev aldı.

Aylanç, yönetmenliğini Çağan Irmak'ın üstlendiği "Unutursam Fısılda" ile 2017'de vizyona giren "İlk Öpücük" filmlerinde de kamera karşına geçmişti.

AA

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 18:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER