Kemal Sunal'ın evinden geriye eser kalmadı! Elazığ depreminde harabeye dönüştü

24 Ocak Cuma tarihinde Elazığ'da gerçekleşen ve toplamda 41 vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan 6.8 şiddetindeki sarsıntıdan Kemal Sunal'ın evi de olumsuz yönde etkilendi. Türk dizi, sinema ve tiyatro tarihinin hatrı sayılır sanatçısı Kemal Sunal'ın Malatya'da doğduğu evi, tüm Türkiye'yi derin bir yasa boğan Elazığ depremi nedeniyle yıkıldı.

Kemal Sunal'ın evinden geriye eser kalmadı! Elazığ depreminde harabeye dönüştü

Depremzedeler için Türkiye'nin dört bir köşesinden el birliğiyle seferberlik ilan edildiği 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depremi özellikle Malatya'da bulunan vatandaşları da ciddi derecede etkilemiş, can ve mal kayıplarıyla sonuçlanmasına neden olmuştu. 41 kişinin acı bir şekilde yaşamını yitirdiği ve toplamda 607 kişinin de yaralandığı şiddetli Elazığ depreminde yardım kampanyaları sayesinde tüm Türkiye birlik ve beraberlik duygusunu bir kez daha yaşatırken, usta oyuncu Kemal Sunal'ın doğduğu evin de deprem nedeniyle hasar görerek yıkıldığının bilgisine ulaşıldı. 

USTA SANATÇI KEMAL SUNAL'IN DOĞDUĞU EV YERLE BİR OLDU...
24 Ocak Cuma 2020 tarihinde saatler 20.55'i gösterdiğinde Elazığ’ın Sivrice ilçesi merkezinde oluşum gösteren 6.8 şiddetindeki deprem, bilhassa Malatya'da da çok şiddetli hissedildi. Türk dizi, sinema ve tiyatro dünyasına önemli katkıları bulunan ve geçirdiği kalp krizi nedeniyle uzun yıllar önce aramızdan ayrılan Kemal Sunal'ın Malatya'nın Doğanyol ilçesine bağlı Gökçe köyündeki doğduğu ev, hemen herkesi derinden etkileyen Elazığ depreminde yıkıldı.

KEMAL SUNAL'IN BİR BU EVİ VARDI, O DA ELİMİZDEN GİTTİ! BİR ŞEYİ KALMADI…
Kemal Sunal'ın akrabası Ensar Sunal da "Bu depremde ev yok oldu. Köyümüzün de aynı şekilde. Devletimizden Allah razı olsun, ellerinden gelen bütün seferberliği yaptı, ne gerekiyorsa yaptı. Kemal Sunal'ın bir bu evi vardı, o da elimizden gitti, bir şeyi kalmadı. Evinin yıkılması çok üzücü. Milletimiz geliyor, görüyordu. 'Kemal Sunal'ın evi' diye fotoğraf çekiyorlardı. Kemal Sunal'ın babası her sene gelir, burayı ziyaret ederdi. Ölmeden 1 sene önce de gelmişti. Hatta 1- 2 ay da kalmıştı. Ali Sunal ilgisiz kaldı. Biz Sunal soy ismini taşımaktan gurur duyuyoruz. Yaklaşık 15- 20 tane aracım var ve hepsinin üstünde Kemal Sunal'ın fotoğrafı vardır. Soy ismiyle de fotoğraflarını taşımakla da gurur duyuyoruz" şeklinde ifadelere yer vererek Elazığ depreminde doğduğu evin yıkılmasının ardından duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER