Engin Altan Düzyatan'a zorla getirme kararı

Sezen Aksu, Tamer Karadağlı, Erdal Özyağcılar, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Neslişah Düzyatan, Taruk Mengüç, Balçiçek İlter, Bahadır Tatlıöz, Bülent Şakrak, Pınar Altuğ Atacan gibi ünlü isimlerin de bulunduğu 57 kişinin başta Instagram ve twitter olmak üzere sosyal medya hesaplarını ele geçirerek 'para koparmak amacıyla şantaj' yaptığı iddia edilen 3'ü tutuklu 18 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Duruşmada, 2 sanığın tahliyesine karar verilirken; tanık sıfatı bulunan oyuncu Engin Altan Düzyatan hakkında zorla getirme kararı çıkarıldı.

Engin Altan Düzyatan'a zorla getirme kararı

İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 3'üncü celsesi görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Gökyar Şen, Veysel Demir ve Doğukan Esentürk, Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldılar. 7 tutuksuz sanık ve avukatları da duruşmada hazır bulundu. 

Hakim Cemal Kaya, şikayetçi Ayşe Neslişah Düzyatan ile davada "tanık" sıfatı bulunan Engin Altan Düzyatan'ın avukatının bir dilekçe sunduğunu, dilekçede şikayetten vazgeçtiklerini ve "tanık" sıfatı bulunan Engin Altan Düzyatan'ın da dinlenmesinden vazgeçilmesi yönünde talepte bulunduklarını tutanağa geçirdi. Ancak bu talebin kabul edilmediği ve tanığa bu kararın SMS (mesaj) olarak bilgi verildiği de zapta geçti. Bunun üzerine mübaşir, adliye koridoruna çıkarak tanık Engin Altan Düzyatan'ın orada olup olmadığı yönünde yoklama yaptı. Ancak Engin Altan Düzyatan'ın duruşmaya gelmediği tutanağa geçti.    

DHA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER