Kategoriler

EtikHaber

Bakan Soylu'dan Polise: Uyuşturucu Satıcılarının Ayağını Kırın, Suçu Bana Atın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polislere 'uyuşturucu satıcısı' talimatı verdi ve "Okul çevresinde gördüğünüz zaman ayağını kırın, suçu bana atın" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MEB Şura Salonu'nda düzenlenen Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı'na katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Soylu, dünyanın gelişen teknolojinin sebep olduğu yeni suç türleri ve mevcut suçların kapasitesinin artması tehlikesi ile karşı karşı kaldığını söyledi.

"SENTETİK UYUŞTURUCULAR ÖNEMLİ TEHDİT"

Eskiden sadece haşhaş yapraklarıyla veya kenevirden yapılan uyuşturucu ile mücadele ettiklerini belirten Soylu, şimdi karşılarına çok daha öldürücü sentetik uyuşturucuların çıktığını, bu tür uyuşturucuların önemli bir tehdit olduğunu vurguladı.

" PKK'NIN UYUŞTURUCU GELİRİ YILDA 1.5 MİLYAR DOLAR"

Uyuşturucu tehdidine dikkat çeken Soylu, uyuşturucu meselesinin dünyanın üzerine dağdan düşen bir çığ gibi geldiğini ifade ederek şunları kaydetti:

"Uyuşturucu yeni icat olmuş bir şey değil ancak türleri, çeşitleri, imalat yöntemleri, tahribat kapasitesi, fiyatı, yani bütün çehresi değişti. Laboratuvar ortamında üretimiyle çeşitliliği ve öldürücü etkisi arttı. Uyuşturucuya bağlı ölümlerde milyon kişi başına AB vaka ortalaması 21.3'tür. Türkiye'de bu sayı henüz 10 vaka olarak tespit ediliyor. Dünyanın ekim yapılamayan yerlerinde laboratuvarda kat kat daha fazla öldürücü uyuşturucular yapılıyor ve bunların ham maddeleri bazı tıbbi malzemelerin de ham maddesi olduğu için engellenmesinde ciddi sorunlar çıkabiliyor. Sürekli kamuoyuyla paylaştığımız bir rakam var. PKK'nın uyuşturucu ticaretinden elde ettiği yıllık gelir 1.5 milyar dolar. Bu az bir para değil. Bunların her birisi silah olarak ülkemizin huzurunu kaçırmak, milletimizin birliğine saldırı olarak geri dönmektedir ve bu bizim için önemli bir problem ve sorun alanıdır."

"AYAĞINI KIRMAK POLİSİN GÖREVİDİR"

Okullarda alınan güvenlik tedbirlerinin devam edeceğine vurgu yapan Soylu, "81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık. Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın. Bunun suçu neyse, 5 yıl içeride yatmaksa yatarız, 10 yıl içeride yatmaksa yatarız, 20 yıl içeride yatmaksa yatarız.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha Fazla Haber
SPOR
16 Kez Görüntülendi.
Beşiktaş'ta Pepe ile yollar ayrıldı
GÜNCEL
11 Kez Görüntülendi.
Meteorolojiden fırtına uyarısı
SİYASET
13 Kez Görüntülendi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Esad ile çalışacağız anlamında bir şey söylemedim
SPOR
6 Kez Görüntülendi.
Comolli'den Zenit değerlendirmesi: Kolay olmayacak
EKONOMİ
6 Kez Görüntülendi.
Piyasalarda gün sonu
DÜNYA
5 Kez Görüntülendi.
Fransa İçişleri Bakanından sarı yeleklilere tepki: Yeter artık
SPOR
8 Kez Görüntülendi.
İstanbul trafiğine maç düzenlemesi
SPOR
6 Kez Görüntülendi.
Fenerbahçe'de Yanal ve Ayew'e doğum günü kutlaması
GÜNCEL
10 Kez Görüntülendi.
Bu da makasçının ifadesi
GÜNCEL
8 Kez Görüntülendi.
İhanet girişimini gülerek karşılamışlar