Kategoriler

EtikHaber

Trump'ın 'nükleer buton' tehdidinin ardından Twitter'a mesajlı protesto

Şiddeti savunan mesajları nedeniyle Trump'ın hesabının kapatılmasını savunan protestocular, Twitter'ın San Francisco'daki merkezine projeksiyonla "@jack suç ortağı" mesajını yansıttı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter üzerinden yaptığı nükleer tehdit imasının ardından bir grup aktivist sosyal paylaşım sitesinin San Francisco'daki merkezine projeksiyonla "@jack suç ortağı" mesajını yansıtarak şirketi protesto etti.

The Verge internet sitesinde yer alan habere göre, “Resistance SF” adlı aktivist grubu, Trump'ın kişisel Twitter hesabı üzerinden Kuzey Kore liderine verdiği "nükleer silah butonu" mesajının ardından, Twitter'ın şiddeti savunmayı yasaklayan topluluk ilkesini ihlal ettiğini ileri sürerek Trump'ın hesabını kapatmayan şirket yönetimini suçladı.

Şirketin kurucusu ve üst düzey yöneticisi Jack Dorsey'i hedef alan protestocular, şirketin San Francisco'daki merkezinin duvarlarına "@jack suç ortağı" yazılı mesaj yansıttı. Dorsey'nin Twitter'daki kullanıcı adı @jack.

Dorsey, bugüne dek Trump'ın hesabının kapatılmasına yönelik çağrılara ABD Başkanının paylaşımlarının "haber değeri" olduğu, onun ne düşündüğünü bilmenin kamunun faydasına olacağı gerekçesiyle karşı çıkmıştı.

Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un yeni yıl konuşmasında nükleer silah butonunun masasında hazır olduğu yönündeki sözlerinin ardından yaptığı paylaşımda "Kuzey Kore lideri Kim Jong-un 'nükleer silah butonunun her zaman masasında olduğunu' açıklamış. Ona, tükenmiş ve açlık çeken rejiminden biri, benim de nükleer silah butonumun olduğunu söylesin! Ancak bu, onunkinden çok daha büyük ve güçlü bir buton ve çalışıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha Fazla Haber
SİYASET
60 Kez Görüntülendi.
MHP'li Akçay: Hülleci CHP Güneş Motel Rezaletini Tekrar Devreye Aldı
SİYASET
40 Kez Görüntülendi.
'Herkesin foyası ortaya çıktı, maskeler düştü'
SPOR
6 Kez Görüntülendi.
Chelsea kupada finale çıktı
SİYASET
33 Kez Görüntülendi.
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu'ndan "CHP-İYİ Parti ittifakı" yorumu
SİYASET
226 Kez Görüntülendi.
'Güçlü ve tam bağımsız Türkiye'ye giden yol Cumhur İttifakı'ndan geçmektedir'
SİYASET
50 Kez Görüntülendi.
Başbakan Yardımcısı Bozdağ: Bu, siyasi ahlaksızlığın en yeni ve en son örneğidir
DÜNYA
14 Kez Görüntülendi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyada kutlanıyor
SİYASET
20 Kez Görüntülendi.
Bakan Sarıeroğlu: Sağlıkla ilgili hiçbir konuyu maliyet unsuru görmüyoruz
DÜNYA
42 Kez Görüntülendi.
İran'da 'Azeriler Farstır' açıklamasına tepki
SİYASET
102 Kez Görüntülendi.
'Kılıçdaroğlu siyasi bir onursuzluğa imza atmıştır'