Kategoriler

EtikHaber

Trump'ın 'nükleer buton' tehdidinin ardından Twitter'a mesajlı protesto

Şiddeti savunan mesajları nedeniyle Trump'ın hesabının kapatılmasını savunan protestocular, Twitter'ın San Francisco'daki merkezine projeksiyonla "@jack suç ortağı" mesajını yansıttı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter üzerinden yaptığı nükleer tehdit imasının ardından bir grup aktivist sosyal paylaşım sitesinin San Francisco'daki merkezine projeksiyonla "@jack suç ortağı" mesajını yansıtarak şirketi protesto etti.

The Verge internet sitesinde yer alan habere göre, “Resistance SF” adlı aktivist grubu, Trump'ın kişisel Twitter hesabı üzerinden Kuzey Kore liderine verdiği "nükleer silah butonu" mesajının ardından, Twitter'ın şiddeti savunmayı yasaklayan topluluk ilkesini ihlal ettiğini ileri sürerek Trump'ın hesabını kapatmayan şirket yönetimini suçladı.

Şirketin kurucusu ve üst düzey yöneticisi Jack Dorsey'i hedef alan protestocular, şirketin San Francisco'daki merkezinin duvarlarına "@jack suç ortağı" yazılı mesaj yansıttı. Dorsey'nin Twitter'daki kullanıcı adı @jack.

Dorsey, bugüne dek Trump'ın hesabının kapatılmasına yönelik çağrılara ABD Başkanının paylaşımlarının "haber değeri" olduğu, onun ne düşündüğünü bilmenin kamunun faydasına olacağı gerekçesiyle karşı çıkmıştı.

Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un yeni yıl konuşmasında nükleer silah butonunun masasında hazır olduğu yönündeki sözlerinin ardından yaptığı paylaşımda "Kuzey Kore lideri Kim Jong-un 'nükleer silah butonunun her zaman masasında olduğunu' açıklamış. Ona, tükenmiş ve açlık çeken rejiminden biri, benim de nükleer silah butonumun olduğunu söylesin! Ancak bu, onunkinden çok daha büyük ve güçlü bir buton ve çalışıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar
Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Daha Fazla Haber
GÜNCEL
101 Kez Görüntülendi.
Yolda kalan Lamborghini'yi iten işçiler konuştu
GÜNCEL
17 Kez Görüntülendi.
Banka soyan şüpheliler 2 gün sonra yakalandı
GÜNCEL
41 Kez Görüntülendi.
Antalya'da helikopter destekli uyuşturucu operasyonu
GÜNCEL
21 Kez Görüntülendi.
'O akşam Ankara'yı düşman toprağı olarak görenler uçuyordu'
DÜNYA
10 Kez Görüntülendi.
AB Konseyi Başkanı Donald Tusk: Brexit müzakereleri olumlu şekilde devam edecek
DÜNYA
9 Kez Görüntülendi.
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Soruşturmanın en kısa sürede sonuçlanmasını bekliyoruz
DÜNYA
8 Kez Görüntülendi.
ABD'nin Kudüs'teki diplomatik misyonları tek çatı altında hizmet verecek
DÜNYA
10 Kez Görüntülendi.
Pompeo’dan Ankara ve Riyad ziyaretleri açıklaması
SİYASET
1105 Kez Görüntülendi.
İP İzmir'de çöktü: Hepsi istifa etti
SİYASET
16 Kez Görüntülendi.
Bütçe maratonu komisyonda başlıyor