Suriyeli Türkmen ve Arap Aşiretleri Birliği'nden Zeytindalı Operasyonu'na tam destek

Birlikten yapılan yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na tam destek verildiği belirtildi.

Suriyeli Türkmen ve Arap Aşiretleri Birliği'nden Zeytindalı Operasyonu'na tam destek

Suriyeli Türkmen ve Arap Aşiretleri Birliğince, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Bölgede yaşayan ve eli kardeş kanına bulaşmayan kardeş Kürt halkından, 'operasyon Kürtlere karşı ve Suriye topraklarını işgal etmek için yapılıyor' gibi provokatif söz ve eylemlere kulak asmamalarını ve bu gibi söz ve eylemlerden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu. 

Birlikten yapılan yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na tam destek verildiği belirtildi.

Açıklamada, "Bölgede yaşayan ve eli kardeş kanına bulaşmayan kardeş Kürt halkından, 'operasyon Kürtlere karşı ve Suriye topraklarını işgal etmek için yapılıyor' gibi provokatif söz ve eylemlere kulak asmamalarını ve bu gibi söz ve eylemlerden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye halkı, devleti ve kahraman askerlerine mazlum Suriye halkının yanında durdukları için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz." ifadelerine yer verildi. 

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER