Şehit Uzman Çavuş Ahmet Erol için Elazığ'da tören düzenlendi

Nazımiye ilçesi kırsalında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Ahmet Erol için Elazığ'da tören düzenlendi. Vali Kaymak: "Terörle mücadelede verdiğimiz şehitler, ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlamaktaki kararlılığımızı etkilemeyecek"

Şehit Uzman Çavuş Ahmet Erol için Elazığ'da tören düzenlendi

ELAZIĞ (AA) - Tunceli'nin Nazımiye ilçesi kırsalında teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Ahmet Erol'un cenazesi Elazığ'da düzenlenen törenin ardından memleketi Konya'ya uğurlandı.

Elazığ Havalimanında düzenlenen törende, şehit Erol'un (31) Türk bayrağına sarılı naaşı meslektaşlarının omuzlarında katafalka konuldu, öz geçmişi okundu, saygı duruşunda bulunuldu.

Tunceli Valisi Osman Kaymak, burada yaptığı konuşmada, Erol'un aziz vatanı uğruna şehit düştüğünü belirterek, şehitliğin hakka yürümenin en güzel şekli olduğunu söyledi.

Ülkenin her karış toprağında devletin gücünü ve otoritesini tesis etmek için çalışan güvenlik güçlerinin teröristlerce şehit edildiğini aktaran Kaymak, şunları kaydetti:

"Bu mertebeye ulaşanlar peygamber efendimize komşu olacaklardır. Devlet olarak devletin bekası ve geleceği için canını feda eden kahraman şehitlerimiz ve geride bıraktıkları aileleri için her türlü fedakarlığı yapmaya ve onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz. Terörle mücadelede verdiğimiz şehitler ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlamaktaki kararlılığımızı etkilemeyecek. Aksine daha sıkı bir şekilde birbirimize kenetlenerek bu zor günleri aşacağımız."

Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya'nın okuduğu duanın ardından Erol'un naaşı memleketi Konya'ya götürülmek üzere uçağa alındı.

Törene, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, İl Jandarma Komutanı Albay Eray Özyürek ve Emniyet Müdürü Doğan Cangül katıldı.

Tunceli'nin Nazımiye ilçesi kırsalında, dün, teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Jandarma Uzman Çavuş Erol şehit düşmüş, 2 asker de yaralanmıştı.

AA

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 11:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER