Nikah dairelerinde '08.08.2018' yoğunluğu

Evliliğe ilk adımı atacak çok sayıda çiftin, nikah günü olarak 8 Ağustos 2018'i tercih etmesi, evlendirme dairelerinde yoğunluğa yol açtı.

Nikah dairelerinde '08.08.2018' yoğunluğu

Aylar öncesinde ''08.08.2018'' tarihinde nikah kıydırmak için başvuran çiftler, bugün sabah saatlerinden itibaren evlendirme dairelerine gelmeye başladı. Nikah memuru ve şahitlerin huzurunda işlemleri tamamlanan ve evlilik cüzdanını teslim alan çiftler, sonrasında tebrikleri kabul etti.

Çekmeköy Belediyesi Nikah Salonu'nda da bu tarihte hayatını birleştirmek isteyen çiftler, yoğunluk oluşturdu. 35 çiftin randevu aldığı belirtilirken, evlilik işlemleri 10'ar dakika arayla gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da nikah salonunun bininci çifti olan Rabia Ali Alosman-Ali Memik çiftinin nikahını kıydı.

Attıkları imzalarla dünyaevine giren Şeyde Makilioğlu-Anıl Aktan çifti de 2 ay önce randevu aldıklarını, unutulması zor bir tarihte evlendikleri için de mutlu olduklarını ifade ettiler.

Şişli Evlendirme Dairesi'nde Ayşe Nur Esen (23) ile Samet Doğan (23) çifti de özel tarihte nikah kıymak için başvuranlardan.

Esen, "08.08.2018 tarihi bize çok uyumlu geldi. İleride çocuklarımıza anlatmak ve anı olması için bugünü seçtik. Bir de memleketimizin Çankırı olması sebebiyle 18 plaka olması da bizim açımızdan ayrı bir önem taşıyordu. Bu tarihlerin unutulması mümkün değil. Çok mutlu ve heyecanlıyım." dedi. 

Bolu'da 60 çift, hayatlarını birleştirdi

Bolu'da evlenmek için "08.08.2018" tarihini tercih eden 60 çift, hayatlarını birleştirdi. 

Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde bulunan evlendirme birimine, nikah tarihlerinin özel bir gün olmasını isteyen 60 çift başvurdu.

Evlilik başvurusu değerlendirilen çiftlerin nikahları, Karaçayır Mahallesi'ndeki Bolu Belediyesi Nikah Salonu'nda kıyılıyor. 

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde Mine Oruç ile Sinan Özmen evlenmek için "08.08.2018" tarihini seçti.

Çiftin nikahını, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu kıydı.

Kahramanmaraş'ta 115 çift dünya evine girdi

Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat ilçesinde 60, Dulkadiroğlu ilçesinde 28, Elbistan ilçesinde 17 ve Afşin ilçesinde 10 çift, evlenmek için gün, ay ve yılın son rakamı "8" olan "08.08.2018" tarihini seçti. 

Çiftler, yaşadıkları ilçelerin belediye nikah salonlarında ömür boyu mutluluk için "evet" dedi. 

Afşin Belediyesi evlendirme memuru Ahmet Gül, ilçelerinde nikah tarihlerini unutulmaz kılmak isteyen 10 çiftin, 8 Ağustos 2018 tarihini seçtiğini dile getirerek, evlenenlere mutluluklar diledi.

Malatya'da 69 çift mutluluğa "evet" dedi

Malatya'da da evlilik tarihlerinin farklı olmasını isteyen 69 çift, bugün birbirileriyle mutlu bir yaşam için "evet" dedi. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bir ömür boyu sürecek birlikteliğe özel bir günde başlamak isteyen 69 çift, Nikah Sarayı'nın yolunu tuttu. 

Evlendirme memurluğu tarafından normal günde ortalama 20-25 nikah kıyılırken, bugün 69 çift en mutlu günlerini unutulmaz bir tarihte yaşadı. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, özellikle evlilik yıl dönümlerinde bu tarihin çiftler arasında daha hatırlanır olması nedeniyle yoğunluğun arttığını belirtti. 

Nikahın çiftlerin hayatlarındaki en mutlu anlardan biri olduğuna değinen Polat, şunları kaydetti:

"Bu özel günde 69 çiftimizin nikah akitlerini gerçekleştiriyoruz. 08.08.2018 tarihi itibarıyla yaşamış olduğumuz yoğunluktan dolayı, Nikah Sarayımızda bulunan 4 salonumuzda 3 nikah memuruyla çiftlerimize hizmet verilmektedir. Normal günlerde 20-25 nikah akdi gerçekleştirirken, bu özel günde 69 çiftimizin nikah akitlerini gerçekleştirmiş olacağız. Bu özel günde hayatlarını birleştiren bütün çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum."

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER