Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor

Tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında yaşamını yitiren eski milli sporcu Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor.

Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor

Tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında yaşamını yitiren yüzyılın sporcusu olarak nitelendirilen olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlanıyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak: Türk sporu için acı bir gün"

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fatih Camisi'nde kılınacak cenaze namazı öncesinde, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Naim Süleymanoğlu'nu kaybetmenin acısını yaşadıklarını aktararak, şunları kaydetti:

"Türk sporu için acı bir gün. Haberi dün doktor bize bildirdi. Sayın Cumhurbaşkanımız ile dün Rize'de kongredeyken haberi aldık. Türk sporuna büyük hizmetler yapmış, halterin gelişmesine büyük katkı vermiş değerli bir insanı kaybettik. Süreci Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız takip etti. Böyle önemli bir sporcuya sahip olmak her ülkeye nasip olmaz."

Süleymanoğlu'nun olimpiyatlarda elde ettiği başarıları hatırlatan Bak, "Nasıl futbolda Messiler, Ronaldolar, Platiniler konuşuluyorsa, halterde de o duayendi, üstattı." ifadelerin kullandı.

Ahmet Özal: Naim rahmetli babamın manevi oğluydu

Türkiye'nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal da yaptığı açıklamada, "Naim kardeşimiz, rahmetli babamın manevi oğluydu, ben de onun manevi ağabeyi oluyorum. İlk geldiği günü hatırlıyorum, pırıl pırıl bir insandı, hiçbir zaman kimseyi, Türkiyeyi üzmedi." şeklinde konuştu.

Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar ise "Naim Süleymanoğlu'na 'Cep Herkülü' denirdi. Bu gerçekten ona çok yakışıyordu. Tam Naim'i ifade ediyordu." dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise, "Hepimizin başı sağ olsun. Efsane bir şampiyonu kaybettik. Herkese rol model olmuştu. Çok üzgünüz." ifadelerini kullandı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Naim Süleymanoğlu'nun vefatının tüm Türkiye'yi üzdüğünü söyledi.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER