Kadirli Belediyesi Sucuk Ekmek festivalini iptal ederek 2 Ton sucuğu Elazığ'a gönderdi!

Kadirli'de 26 Ocak 2020 tarihinde başlayacak olan ve her yıl düzenlenen Kadirli Sucuk Ekmek festivali 2020'de vatandaşa dağıtılacak olan 2 ton sucuk deprem bölgesi Elazığ'a gönderildi.

Kadirli Belediyesi Sucuk Ekmek festivalini iptal ederek 2 Ton sucuğu Elazığ'a gönderdi!

Her yıl düzenli olarak yapılan Kadirli Sucuk Ekmek festivali bu sene 26 Ocak tarihinde yapılacaktı. Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle festivalde dağıtılacak olan 2 ton sucuk Elazığ'a gönderilmek üzere yola çıkartıldı.


MHP'li Kadirli Belediyesi yarın düzenlenecek olan Sucuk Ekmek Festivali ve Karne Şenliğinin iptal edildiğini iptal ederek festivalde dağıtılacak olan 2 ton sucuğu dağıtılmak üzere Ülkü Ocakları katkılarıyla Elazığ'a gönderdi.


6 yıldır geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 26 Ocak Pazar günü (Yarın) düzenlenecek olan Sucuk Ekmek Festivali ve Karne Şenliğinin iptal edildiğini söyleyen Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan şunları söyledi;


“Dün Akşam Elazığ ve Malatya’da bir deprem meydana geldi. Bu iki ilimizde ölen ve yaralanan vatandaşlarımız var. Deprem dolayısıyla Bu yıl düzenleyeceğimiz 6. Sucuk Ekmek Festivali ve Karne Şenliği’ni iptal ediyoruz. Hazırlanan Sucukları Elazığ’daki deprem zedelere göndereceğiz. Elazığ’daki vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmaya çalışacağız. Elazığ’da ve Malatya’da yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.


Yarın yapılacak olan Sucuk Ekmek Festivali ve Karne şenliği kapsamında konser, tiyatro ve gösterilerin tamamının iptal edildiğini söyleyen Başkan Tarhan, hazırlanan 15 bin kişilik 2 ton sucuğunda Elazığ’a hemen yola çıkarttıklarını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 16:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER