İstanbul'daki toplanma alanları! Acıl toplanma alanları

Marmara Denizi, Silivri açıklarında oluşan 4.6 ve 5.8 büyüklüğündeki depremler İstanbul'daki deprem riskini yine gündeme taşıdı. Korkutan deprem istanbul'da nerelerde toplanılacağını araştırmaya başladı. İşte İstanbul'daki acil toplanma alanları...

İstanbul'daki toplanma alanları! Acıl toplanma alanları

24 Eylül’de 4.5, bugün de 5.8 büyüklüğünde depremin ardından milyonlarca insan İstanbul’daki toplanma alanlarına merak etmeye başladı. İki deprem, yıllardır konuşulan, ütüne senaryolar yazılan İstanbul’depremi ile ilgili soruların tekrar gündeme gelmesine neden oldu. Peki İstanbul’daki toplanma alanları nereler? İstanbul'daki acil toplanma alanları nereden öğrenilir?

Marmara Denizi, Silivri açıklarında oluşan 4.6 ve 5.8 büyüklüğündeki iki deprem, büyük İstanbul depreminin tekrar gündeme gelmesine neden oldu.   Evlere girmek isteyen kişiler, deprem toplanma alanlarını araştırmaya başladı. İstanbul'da yaşanan depremlerin ardından vatandaşlar deprem anında neler yapılması gerektiğini de araştırmaya başladı.

Deprem ile ilgili bilgi toplamaya çalışan vatandaşlar, e-devlet üzerinden afet zamanında acil toplanma alanlarını il, ilçe, mahalle ve sokak ismini girerek en yakın deprem toplanma alanlarını öğrenebilirler. 

2016 yılında yapılan çalışmalarda İstanbul’da toplanma alanlarının sayısı 77’ye düşmüştü.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER