Hatay Şehidi Hayrettin Mennan Osmaniye’de Toprağa Verildi

19 yıllık polis memuru olan 1 çocuk babası şehit Hayrettin Mennan'ın cenazesi de baba evinin bulunduğu Osmaniye'nin Hasanbeyli İlçesi'nin Kalecik Köyü'ne getirildi. 5'i kız 8 kardeş olduğu öğrenilen,...

19 yıllık polis memuru olan 1 çocuk babası şehit Hayrettin Mennan'ın cenazesi de baba evinin bulunduğu Osmaniye'nin Hasanbeyli İlçesi'nin Kalecik Köyü'ne getirildi. 5'i kız 8 kardeş olduğu öğrenilen, anne ve babası vefat eden şehidin cenazesi, helallik alınmasının ardından tören için Kalecik Köyü İlkokulu bahçesine getirildi. Şehidin eşi Selver Mennan sedye ile getirilirken, 13 yaşındaki oğlu Turan Mennan ise gözyaşları içeresinde babasının tabutuna bakarak, "Baba ne olur gitme" dedi. Şehidin kardeşi Hayati Mennan ise ağabeyinin tabutu başında gözyaşı döküp, "Bundan sonra onu soranlara 'Şehit' diyeceğim ve Allah inşallah onun görevini bana nasip etsin. Emniyet müdürü gelecek bana söz verecekler, gardaşımın görevini bana verecekler. Onun bayrağını teslim alacağım ondan sonra defnettiririm" diye konuştu.

Şehit kardeşi Hayati Mennan, Osmaniye Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman ile görüştükten sonra cenaze namazına geçildi. İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu'nun ikindin namazından sonra cenaze namazının ardından, şehit polis memuru Hayrettin Mennan'ın cenazesi, köy mezarlığında gözyaşlarıyla toprağa verildi.

DHA

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2017, 18:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER