banner111

Hakimlik sorularını veren eski BTK uzmanı "ByLock" kullanıcısı çıktı

FETÖ'nün askeri yargı yapılanması hakkındaki iddianamenin şüphelilerinden eski askeri hakime, Askeri Hakimlik Sınavı sorularını verdiği belirtilen eski BTK çalışanı Aydoğdu'nun "ByLock" kullanıcısı olduğu belirlendi.

Hakimlik sorularını veren eski BTK uzmanı "ByLock" kullanıcısı çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri yargı yapılanmasını oluşturdukları iddiasıyla 136 kişi hakkında hazırlanan iddianamenin şüphelilerinden eski askeri hakim Veysel Uçar'a, 2014 yılı Askeri Hakimlik Sınavı sorularını verdiği belirtilen eski BTK çalışanı Hüseyin Gökhan Aydoğdu'nun "ByLock" kullanıcısı olduğu belirlendi.

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, Aydoğdu'nun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığınca hazırlanan raporla, FETÖ üyelerinin kriptolu haberleşme programı "ByLock" kullanıcısı olduğunun tespit edildiği bildirildi.

İddianamede, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda (BTK) 2013'te idari uzman olarak göreve başladığı belirtilen Aydoğdu'nun 20 Temmuz 2016'da Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile BTK'dan ihraç edildiği de yer aldı.

Aydoğdu'nun 2014 Askeri̇ Haki̇m Adaylığı Sınav sorularını şüphelilerden eski askeri hakim Veysel Uçar'a verdiği kaydedilen iddianamede, Uçar'ın da sözde ''Yurtta Sulh Konseyi'' tarafından oluşturulan ''Sıkıyönetim Mahkemeleri Görevlendirme Listesi''nde Adana Sıkıyönetim Askeri Mahkemesi Askeri Hakimi olarak görevlendirildiği kaydedildi.

İddianamede, Aydoğdu'nun Yargıtayda memur olarak görev yapan eşinin de KHK ile ihraç edildiği aktarıldı.

Aydoğdu'nun, şüpheliler Veysel Uçar ve Aydın Keleş'in emniyette aleyhine verdiği ifadeleri kabul etmediği belirtilen iddianamede, Aydoğdu'nun, "silahlı terör örgütü üyesi olmak", "terör faaliyeti kapsamında resmi belgede zincirleme sahtecilik" ve "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına zincirleme dolandırıcılık" suçlarından cezalandırılması talep ediliyor.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER