Güneydoğu'da Zeytin Dalı Harekatı'na bayraklı destek

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde esnaf, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla iş yerine bayrak astı.

Güneydoğu'da Zeytin Dalı Harekatı'na bayraklı destek

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde esnaf, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla iş yerine bayrak astı.

Ülke güvenliğini ve milletin huzurunu tehdit eden PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristlerin bertarafına yönelik TSK tarafından Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na yöre halkı büyük destek veriyor. Bunun için iş yerlerine Türk bayrağı asan esnaf, Mehmetçik'in başarısı için dua ediyor.

- "Namazımızda dualarımızı eksik etmiyoruz"

Mardin'in Merkez Artuklu ilçesinde esnaf Ramazan Işıkhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teröristlere karşı başlatılan harekata destek için dükkanına Türk bayrağı astığını söyledi.

Harekatı canı gönülden desteklediklerini anlatan Işıkhan, "Elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Ordumuzun orada büyük bir üstünlük sağlayacağını temenni ediyoruz. Her namazımızda onlara dualarımızı eksik etmiyoruz." dedi.

- "Harekatı yüreğimizle destekliyoruz"

Turizm işletmecisi İsmail Sincar ise esnafın Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla bayrakla iş yerini donattığı belirterek şöyle konuştu:

"Harekatı yüreğimizle destekliyoruz. İnşallah en kısa sürede ve en güzel şekilde huzur sağlanır. Ordumuzu yürekten destekliyoruz. Aklımız, yüreğimiz ve dualarımız ordumuzla. Bayrak asıp, desteğimizi bu şekilde gösteriyoruz. Harekat devam ettiği sürece bayrağımız asılı kalacak. Allah ordumuzu muzaffer eylesin."

Cesur Paşaoğlu da harekatın önemine vurgu yaparak "Mehmetçik, burada sağladığı huzuru orada da sağlayacak. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Bizler de onlara destek için iş yerlerimize bayrağımızı astık." diye konuştu.

Burhan Döneray, milli duyguların kabardığı bir dönemi yaşadıklarını aktararak bu duyguyla bayrak astıklarını ifade etti.

Mehmet Fıstıkçıoğlu da "Türk bayrağı bizim her şeyimiz. Destek amaçlı bayrağımızı astık." dedi.

-Diyarbakır

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde de esnaf, iş yerlerine astığı binlerce Türk bayrağıyla harekata verdiği desteği ortaya koydu.

Esnaf Abdülhamit Arusel, daha önce de bayramlarda iş yerine Türk bayrağı astığı için iş yerinin PKK'lı teröristlerce 3 kez yakıldığına işaret ederek şunları söyledi:

"Bıçak kemiğe dayandı. Eskiden Türk bayrağını astığımızda tehdit ediliyorduk, dükkanımız yakılıyordu ama artık devlet gücünü gösterdi, bunları bertaraf etti. Devletimizin PKK'ya karşı gerçekleştirdiği harekatı destekliyoruz. Canımız pahasına da olsa destekliyoruz. Dış güçlerin bölgede kardeşi kardeşe vurdurma peşinde. Halkımız artık bilinçlendi, terör örgütüne karşı karşı tavır aldı. 3 çocuğum var gerekirse çocuklarım ve eşim ile askere gideriz."

- "Harekat bizim için yapılıyor"

Murat Günenç ise harekatın bölge ve ülkenin huzuru için gerçekleştirildiğine dikkati çekerek "Operasyonu destekliyoruz. Devletimiz ne gerekiyorsa onu gerçekleştiriyor. Harekat bizim için yapılıyor. Devletimizin ve askerimizin yanındayız. Allah onları muvaffak etsin." dedi.

Mehmet Arcagül de harekatı gönülden destek verdiklerini belirterek "Memleketimiz için ne gerekiyorsa destekliyorum. Terörün bitmesi lazım. 68 yaşındayım askere alsalar gidip, teröristlerle savaşırım." dedi.

- Çocuklarımla askere gitmeye hazırız"

 67 yaşındaki Hanefi Topkaya, ilçe halkı olarak devletin yanında yer aldıklarını kaydederek "Bir karış toprağımızı hiç kimseye vermeyeceğiz. Kanımızın son damlasına kadar çarpışacağız. Çocuklarımla askere gitmeye hazırız. Allah devletimize ve ordumuza zeval vermesin." değerlendirmesinde bulundu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER