Gülen'in Yanındaki Kişiye Benzerliği Profesörü Görevinden Etmiş!

Erciyes Üniversitesi'nden Eylül ayındaki KHK ile ihraç edilen Prof. Dr. Halit Canatan'ın, Fetullah Gülen ile çekilen bir fotoğraftaki kişiye benzerliği nedeniyle görevinden alındığı ortaya çıktı. Canatan, o kişi olmadığı anlaşılınca görevine geri döndü.

Gülen'in Yanındaki Kişiye Benzerliği Profesörü Görevinden Etmiş!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından geçen Ağustos ayında Erciyes Üniversitesi'nde başlatılan FETÖ soruşturmaları kapsamında Prof. Dr. Halit Canatan gözaltına alındı. Sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Prof. Dr. Canatan, daha sonra KHK ile ihraç edildi.

SON KHK İLE AİDE EDİLDİ

İki gün önce Resmi Gazete'de yayımlanan KHK ile görevine iade edilen Prof. Dr. Halit Canatan'ın Eylül ayında görevden alınmasına terör örgütü FETÖ lideri Fetullah Gülen ile ABD'de çekilen ve örgütün halen firarda olan 'Kayseri imamı' Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan'ın da yer aldığı fotoğraftaki birine benzerliğinin neden olduğu ortaya çıktı.

YANLIŞLIK FARK EDİLİNCE GÖREVE DÖNDÜ

Bu fotoğraftaki kişiye çok benzeyen Prof. Dr. Halit Canatan'ın, yapılan bu yöndeki bir ihbar üzerine FETÖ ile bağlantısının olup olmadığının araştırıldığı, ancak fotoğraftaki kişinin Prof. Dr. Canatan olmadığı anlaşılınca görevine iade edildiği belirtildi.

DEMOKRASİ MİTİNGLERİNE KATILMIŞ

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Prof. Dr. Canatan, düzenlenen 'Demokrasi Mitinglerine' yönelik olarak paylaştığı fotoğrafların altına "Zaman devlete, millete, demokrasiye sahip çıkma zamanıdır. 16 Temmuz 2016 Kayseri. Allah devlete, millete zeval vermesin" ifadelerine yer vermişti.

DHA

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 21:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER