Eski emniyet müdürüne FETÖ'den 9 yıl hapis cezası

TEKİRDAĞ (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisakı nedeniyle meslekten ihraç edilen ve ByLock kullandığı tespit edilen Eski Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak'a, yargılandığı davada 9 yıl hapis cezası verildi.Tekirdağ 2....

Eski emniyet müdürüne FETÖ'den 9 yıl hapis cezası

TEKİRDAĞ (AA) - Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisakı nedeniyle meslekten ihraç edilen ve ByLock kullandığı tespit edilen Eski Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak'a, yargılandığı davada 9 yıl hapis cezası verildi.

Tekirdağ 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Kocabıçak ile avukatı katıldı.

Kocabıçak, duruşmadaki ifadesinde, yaklaşık 18 aydır tutuklu olduğunu, FETÖ'nün gizli haberleşme programı olan ByLock'u kullanmadığını öne sürdü.

Suçlamaları kabul etmeyen Kocabıyık karar öncesi son savunmasında "Emniyette görev aldığım süre içinde üslerim dışında, kimseden emir almadım. Bu ülkenin insanının hayrına olacak işler yaptım. Ülkeme zarar verecek hiç bir kuruluş içinde yer almadım. Kastım olmadan ülkeme zarar vermişsem özür dilerim." dedi.

Sanığın avukatı da müvekkilinin suçsuz olduğununu savunarak, tahliyesini talep etti.

Cumhuriyet savcısı, mütalaasında, sanığın suçunun sabit olduğunu, ByLock kullanıcısı olduğunun emniyet raporları ve HTS kayıtları ile görüldüğünü belirterek cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, Kocabıyık'ın "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 9 yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

AA

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 14:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER