2 Torunu Gelini Tarafından Öldürülen Dede: Cinayetin Nedeni Sadece Cehalet

Ankara'da dün gece cinnet getirip bir kızını boğarak diğerini bıçaklayarak öldüren annenin kayınpederi konuştu. Kayınpeder, gelininin herhangi bir rahatsızlığının olmadığını söyleyerek "Cinayetin nedeni cehalet. " dedi.

2 Torunu Gelini Tarafından Öldürülen Dede: Cinayetin Nedeni Sadece Cehalet

Ankara'nın Keçiören ilçesinde dün gece cinnet getiren anneleri tarafından öldürülen 8 yaşındaki Kübra ve 5 yaşındaki Beren'in dedesi Adil Alver, katil zanlısı gelini Lütfiye Alver için "Ne oldum delisi oldu. Nankör. Cinayetin nedeni cehalet. Sadece cehalet" ifadelerini kullandı.

CİNNET GETİREN ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRÜP TESLİM OLDU

Keçiören ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi'nde oturan ev kadını Lütfiye Alver, dün gece eşi işteyken cinnet getirdi. Anne Alver, kızı Kübra'yı bıçaklayarak, Beren'i ise boğarak öldürdü. Lütfiye Alver daha sonra polis merkezine giderek teslim oldu.

İŞ ÇIKIŞI EVE GELEN BABA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Kentteki bir alışveriş merkezinde özel güvenlik görevlisi baba Zekeriya Alver, olayı duyunca büyük şok yaşadı. Zekeriya Alver eve geldiğinde anneleri tarafından öldürülen çocuklarının cansız bedenlerine sarılarak gözyaşlarına boğuldu. Baba Alver, güçlükle sakinleştirildi.

OTOPSİ SONRASI DEFNEDİLECEK

Polis ekiplerinin olay yerinde yaptığı incelemenin ardından kız çocuklarının cenazeleri otopsi yapılmak Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Kübra ve Beren'in, otopsi sonrası Karşıyaka Camisi'nde kılınacak cenaze namazın ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

"GELİNİM NANKÖR, CİNAYETİN NEDENİ CEHALET"

Torunlarının yasını tutan Adil Alver, olayla ilgili konuştu. Adil Alver, "Gelinim ne oldum delisi oldu. Nankör. Evini görseniz. Oğlum ona süt getirir, kuş sütünü bulur getirir. Cehalettir. Nedeni cehalet. Cahil insandan her şey bekle.

"OĞLUM ŞOKTA YANINDA 10 KİŞİ DURUYOR"

Okumuş insandan bir şey bekleme. Herhangi bir sorunu yok. Ufak bir şizofreni gibi durumu yok. Sadece cehalet. Cenazeler Adli Tıp Kurumu'nda, ikindi namazı sonrası toprağa vereceğiz. Oğlum şokta. Yanında 10 kişi duruyor. İki tane pırlanta gibi torunum vardı" dedi.

ÇOCUKLARINI ÖLDÜREN ANNE GÖZALTINDA

Öte yandan, olayın ardından gözaltına alınan anne Lütfiye Alver'in emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER