'15 Temmuz Yürüyüşü'nde Cumhurbaşkanımızla birlikte olacağız'

15 Temmuz Derneği Başkanı Şebik "Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenecek olan yürüyüşe teşrifini çok önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımızın milletiyle, şehit ailelerimizle, gazilerimizle beraber olması çok anlamlı ve değerli" dedi.

'15 Temmuz Yürüyüşü'nde Cumhurbaşkanımızla birlikte olacağız'

15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, 15 Temmuz'da gerçekleştirilecek programlara ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 Temmuz anma etkinliklerini millet olarak gerçekleştirerek şehitleri anacaklarını söyledi.

Türkiye'deki kahramanların eksik olmaması temennisinde bulunan Şebik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yeni Türkiye'de yerli ve milli olmayan hiç kimsenin yeri olmadığını da öncelikle biz toplum olarak görmüş oluyoruz. Rabb'im bunlara da bir daha fırsat vermesin. Çünkü yerli ve milli olmadığınız zaman düşünceniz ne olursa olsun bir zaman sonra sapkın bir hale gidebiliyorsunuz. Düşünsenize bunlar karşılarında Türk bayrağıyla gelen insanlara tankını topuyla, elindeki mermiyle, helikopterden ateş ederek şehit ediyorlar, bunun izahı o kadar güç o kadar zor ki bu ancak dini bir sapkınlıkla olabilir."

Şebik, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"nde gerçekleştirilecek yürüyüşe ilişkin de "Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenecek olan yürüyüşe teşrifini çok önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımız belki de haftada 3 kez milletiyle buluşuyor ama 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde milletiyle, şehit ailelerimizle, gazilerimizle beraber olması çok anlamlı ve değerli." ifadelerini kullandı.

Şebik, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanımızla orada şehitlerimize yapacağımız dualarla yine Cumhurbaşkanımızın milletiyle beraber olması anlamında önemli. Çünkü o gün nasıl 7'den 70'e dini, dili, ırkı, mezhebi, siyasi mezhebi fark etmeksizin herkes köprüye, meydanlara koştu, yine o gün de Cumhurbaşkanımızla birlikte hep birlikte bir ve beraber olacağız. Cumhurbaşkanımızın bu programını şöyle de yorumlamak lazım. Görüyoruz ki biz 15 Temmuz'da bir ve beraber oldukça aramızdaki muhabbeti artırdıkça düşman kim olursa olsun bizi ezip geçemiyor. 'Dünya 5'ten büyüktür' dediğiniz zaman dünyada parası, gücü olan haklı değil hakikaten güçsüz de olsa parasız da olsa haklı olan kimse bunun haklı olduğunu anlatır bir cümle. Dolayısıyla 'Dünya 5'ten büyüktür ve One minute' çıkışıyla aslında dünyanın gözü başta bu coğrafyada, Türkiye'de, Cumhurbaşkanımızda."

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER