Dolar/TL tarihi zirvesini gördü

Dolar/TL, bankalararası piyasanın açılışında yükseliş eğilimini sürdürerek 3,9649 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Dolar/TL tarihi zirvesini gördü

Küresel piyasalar, ABD'de vergi reformuna ilişkin belirsizlikler ve Almanya'da henüz hükümet kurulamamasının neden olduğu tedirginliklere karşın pozitif bir seyir izlerken, Türk lirası (TL) varlıkları üzerindeki satış baskısının devam ettiği görülüyor. 

Dünkü yükseliş eğilimini sürdüren dolar, avro ve sterlin, bugün açılışta TL karşısında tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Dolar/TL, 3,9649 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesi sonrasında saat 09.45 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 1 artışla 3,9620'den işlem görüyor. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 1,1 primle 4,6558 ve sterlin/TL de yüzde 1,2 yükselişle 5,2540'tan alıcı buluyor.

Analistler, veri takviminin zayıf olduğunu belirterek, dünya genelindeki siyasi gelişmelerin ve ABD'de vergi reformuna ilişkin gelişmelerin takip edileceğini bildirdi. Teknik açıdan dolar/TL'de 3,94'ün üzerinde zarar kes (stop-loss) emirlerinin de gündeme geldiğini ve buna bağlı olarak hızlı yükseliş eğiliminin öne çıktığını kaydeden analistler, fiyatlardaki yeni denge seviyelerinin beklenmesi gerektiğini söyledi.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER