31 Temmuz 2017 Pazartesi 10:37
Altında ibre yukarıyı gösteriyor!

Altın fiyatları Şubat ayından sonra en büyük aylık kazancına ulaştı. Kapalıçarşı'da gram 144,07 liradan çeyrek ise 235,53 liradan işlem görüyor. İşte altın piyasasına dair uzman kişilerden güncel yorumlar...

Altında ibre yukarı yönde

Altın fiyatları, dolardaki zayıf seyrin etkisi ile, Şubat ayından bu yana en büyük aylık kazancına yöneldi.

Altın fiyatları, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımında yavaş gideceği beklentisinin doları zayıflatmasının etkisi ile Şubat ayından bu yana en büyük aylık kazancına yöneldi ve altı haftayı aşkın sürenin en yüksek seviyesi yakınında seyrediyor.

Altının onsu bu ay yüzde 2.2 yükseldi ve bu, Şubat ayındaki yüzde 3.1'lik artıştan bu yana en yüksek değer kazancını işaret ediyor.

Metal ons başına 1,271.23 dolar ile 14 Haziran'dan bu yana en yüksek seviyesini gördükten sonra fazla değişmeyerek 1,269.10 dolarda kaldı.

Guotai Junan Futures, bilgilendirme notunda, "ABD GSYH büyüme verisi beklenenden zayıf çıktı ve enflasyondaki durgun seyir sürüyor. Bu durum Fed'in faiz artırımı beklentilerini zayıflatıyor," dedi ve "Altın ın kısa vadede daha da yükselme potansiyeli var" şeklinde görüş bildirdi.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi Cuma günü, ABD'de büyümenin 2. çeyrekte beklenenden düşük çıktığını gösteren verinin ardından, Mayıs 2016'dan bu yana en düşük seviyesinden kapandı. Endeks bu ay yüzde 2.2 düştü ve üst üste beşinci ayı da kayıpla geçmeye yöneldi.

ABD ekonomisi 2. çeyrekte yüzde 2.7 büyümesi beklenirken yüzde 2.6 büyüdü.

 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol