Albayrak: Mali disiplinden taviz vermeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, yabancı yatırımcılara, "Mali disiplinden taviz vermeyeceğiz, yapısal reformları önceleyeceğiz." mesajı verdi.

Albayrak: Mali disiplinden taviz vermeyeceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yabancı yatırımcılara, "Mali disiplinden taviz vermeyeceğiz, yapısal reformları önceleyeceğiz." mesajı verdi.

"Yeni makro ihtiyati tedbirler, sıkı makro ve mali politikalarla daha sürdürülebilir bir büyümeyi yakalayacağız." diyen Bakan Albayrak, "IMF ile herhangi bir görüşmemiz yoktur. Bundan sonra da yabancı para fonlamalarımızı uluslararası piyasalardan sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

"Enflasyonu düşürmek en önemli önceliğimiz"

"Enflasyonu düşürmek en önemli önceliğimiz. Mümkün olduğunca kısa sürede enflasyonu tek haneye indirmek istiyoruz." diyen Albayrak, "Geçtiğimiz süreçte yaşanan dalgalanmaların, zorlukların farkındayız. Atacağımız adımlarla süreçten daha güçlü çıkacağız." şeklinde konuştu.

Bakan Albayrak, enflasyonla mücadelede para politikalarının tek başına yeterli olmadığını, Merkez Bankasını mali politikalarla destekleyeceklerini söyledi.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER