ABD'ye Astana daveti

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenmesi planlanan Suriye görüşmeleri için ABD'ye davet gönderileceğini söyledi.

Devamını oku...

Musul'un doğusu terör örgütü DEAŞ'tan tamamen kurtarıldı

Irak'ın Musul vilayetinin doğusunun terör örgütü DEAŞ'tan tamamen kurtarıldığı duyuruldu.

Devamını oku...

İran: ABD’yi gözlemci sıfatıyla da istemiyoruz

Suriye sorunun çözümüne yönelik Astana'da düzenlenecek müzakerelere ABD'nin katılmasına karşı olduğunu açıklayan İran, ABD'nin gözlemci sıfatıyla da müzakerelerde bulunmasına karşı olduğunu belirtti.

Devamını oku...

Azerbaycan'da FETÖ'ye ait üniversite feshedildi

Azerbaycan'da FETÖ'ye bağlıyken devlet kontrolüne alınan Kafkas Üniversitesi feshedildi.

Devamını oku...

Roma'da Peş Peşe Üç Korkutan Deprem

İtalya'da peş peşe depremler meydana geldi. İlk deprem 5.4, ikinci sarsıntı ise 5.7 büyüklüğünde. Sarsıntılar Roma'da şiddetli şekilde hissedildi, metro tahliye edildi.

Devamını oku...

Esad iki ülkeyi istemiyor

Esed rejimi, Suriye'de ateşkesin pekiştirilmesi ve siyasi çözüm için yapılacak Astana görüşmelerinde Suudi Arabistan ve Katar'ı istemiyor

Devamını oku...

Çin'de kömür madeninde göçük : 9 ölü

Çin'in kuzeyindeki bir kömür madeninde meydana gelen göçükte 9 kişi yaşamını yitirdi.

Devamını oku...

'Astana görüşmelerinin amacı Suriye'de ateşkesin güçlendirilmesidir'

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenmesi planlanan Suriye görüşmelerinin amacının, ateşkesin güçlendirilmesi ve silahlı grupların siyasi sürece katılımının sağlanması olduğunu söyledi.

Devamını oku...

Ay'a ayak basan son astronot Gene Cernan öldü

Ay'da yürüyen son insan Gene Cernan, 82 yaşında hayatını kaybetti.

Devamını oku...

Terör örgütü DEAŞ Deyrizor merkezini ikiye böldü

Terör örgütü DEAŞ, Suriye'nin güneydoğusunda Irak sınırındaki Deyrizor ilinde ilerliyor. Kent merkezinde kuşattığı rejim kontrolündeki bölgeyi ikiye bölen örgüt, havaalanını ele geçirmeye çalışıyor.

Devamını oku...

"Astana'da yapılacak görüşmeye ABD davet edilmedi"

Kremlin Basın Sözcüsü Peskov, Astana'da yapılması planlanan Suriye görüşmeleri için ABD Başkanı seçilen Donald Trump'ın ekibine davet gönderilmediğini söyledi.

Devamını oku...

Trump'tan Merkel'e sığınmacı eleştirisi

ABD Başkanlığını bu hafta devralacak Trump, Almanya Başbakanı Merkel'in sığınmacı politikasını eleştirerek, "Merkel sığınmacıları ülkesine alarak feci bir hata yaptı." dedi.

Devamını oku...

Çin, Trump'a 'acımayacak'

Çin, göreve başladıktan sonra da Tayvan üzerinden "Tek Çin Politikasını" eleştirmesi durumunda ABD'nin yeni Başkanı Trump'ın "gözünün yaşına bakılmayacağı" uyarısını yaptı.

Devamını oku...

Peskov: ABD’den gelen siber saldırılara rağmen Rusya, Washington’u suçlamıyor

Rusya Devlet Başkanı Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanlığı sitesine ABD topraklarından düzenlenen siber saldırılarına rağmen Rusya'nın Washington'u bununla suçlamadığını belirtti.

Devamını oku...

Trump'tan 'brexit' yorumu

ABD Başkanlığını 20 Ocak'ta devralacak olan Trump, brexit hakkında, "İngiltere Avrupa Birliği'nden ayrılmakla çok zekice bir karar verdi." değerlendirmesinde bulundu.

Devamını oku...

Kırgızistan'da kargo uçağı düştü: 32 ölü, 4 yaralı

Hong Kong Bişkek seferini yapan ACT Havayolları'na ait kargo uçağı Manas Havalimanı yakınlarında yerleşim bölgesine düştü. Kazada 32 kişi hayatını kaybetti.

Devamını oku...

Irak ordusu Musul'un güneydoğusunda kontrolü sağladı

Irak güvenlik güçleri, Musul'un güneydoğusundaki mahallelerin tamamında kontrolü sağladı.

Devamını oku...

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: Rum tarafının haritası kabul edilemez

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, "Sayın Anastasiadis'e de bunun kabul edilemez olduğunu söyledik. Gerçekten kabul edilecek bir harita değil, bunu kabul edecek bir tek Kıbrıslı Türk de çıkmaz." dedi.

Devamını oku...

Trump: Rusya'ya yönelik yaptırımları kaldırabiliriz

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, Rusya ile iyi ilişkiler kurulduğu takdirde Moskova'ya yönelik yaptırımların kaldırılabileceğini söyledi.

Devamını oku...

'Rusya, Filistin-İsrail görüşmelerine ev sahipliği yapmaya hazır'

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Biz geçen sene Filistin ve İsrail liderlerinin görüşmesine ev sahipliği yapmaya hazırdık. Bugün de aynı şekilde görüşmelere ev sahipliği yapmaya hazırız." dedi.

Devamını oku...

İsrail'in Şam'daki askeri havaalanını vurduğu iddiası

İsrail'e ait savaş uçaklarının, Şam'daki Mezze Askeri Havaalanı'nda bulunan Hizbullah'a ait mühimmat depolarını vurduğu iddia edildi.

Devamını oku...

BM Genel Sekreteri Guterres: Kalıcı ve sürdürülebilir bir çözüm amaçlıyoruz

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kıbrıs Konferansı'nda pek çok önerinin masaya konulduğunu, hızlı bir çözüm yerine "kalıcı ve sürdürülebilir bir çözüm" amaçladıklarını bildirdi.

Devamını oku...

Putin ve Nazarbayev, Astana'da yapılacak Suriye görüşmelerinin hazırlıklarını ele aldı

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kazakistan Devlet Başkanı Nazarbayev ile Astana'da yapılması planlanan Suriye görüşmeleriyle ilgili hazırlıkları görüştü.

Devamını oku...

Trump 200 milyon dolara gelecek

ABD'nin başkenti Washington'da, Başkan Barack Obama'nın 20 Ocak'ta görevi seçilmiş Başkan Donald Trump'a devredeceği devir teslim töreniyle ilgili hazırlıklar devam ediyor.

Devamını oku...