Putin, Merkel ile Suriye ve Ukrayna'yı görüştü

MOSKOVA (AA) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Doğu Guta’daki kimyasal saldırıyı görüştü.Kremlin’den yapılan yazılı açıklamada, iki liderin telefon görüşmesi gerçekleştirerek Suriye’deki...

Putin, Merkel ile Suriye ve Ukrayna'yı görüştü

MOSKOVA (AA) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Doğu Guta’daki kimyasal saldırıyı görüştü.

Kremlin’den yapılan yazılı açıklamada, iki liderin telefon görüşmesi gerçekleştirerek Suriye’deki durum ile Ukrayna krizini ele aldığı kaydedildi.

İki liderin, Esed rejiminin adres gösterildiği kimyasal saldırı ile ilgili olarak Suriye’deki durumu ele aldığı belirtilen açıklamada, “Rusya tarafından, bu konudaki provokasyon ve spekülasyonların kabul edilemez olduğuna dikkat çekildi.” denildi.

Açıklamada, Putin’in, uluslararası toplumun Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 2401 sayılı Kararı'na uygun olarak Suriye'deki ihtiyaç sahibi insanlara insani yardım sağlama çabalarının pekiştirilmesinin öneminin vurguladığı ifade edildi.

Görüşmede, Ukrayna’nın doğusundaki durumun da ele alındığının aktarıldığı açıklamada, Minsk Anlaşması'nın krizin çözümünde alternatifsiz bir araç olduğunun vurgulandığı ve Paskalya Bayramı nedeniyle ilan edilen ateşkesin devam etmesinin önemine dikkat çekildiği kaydedildi.

AA

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2018, 20:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER