banner55

Londra'da ABD'nin hava saldırıları protesto edildi

- Savaş ve nükleer silah karşıtları, ABD'nin Suriye ve Afganistan'daki hava saldırılarını protesto etti

Londra'da ABD'nin hava saldırıları protesto edildi

LONDRA (AA) - İngiltere'nin başkenti Londra'da ABD'nin Suriye ve Afganistan'a düzenlediği hava saldırıları protesto edildi.

"Stop the War Coalition" isimli savaş karşıtı grup tarafından organize edilen ve Nükleer Silahsızlanma Kampanyası'nın (CND) destek verdiği gösteri çerçevesinde protestocular ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde bir araya geldi.

Gösteride yapılan konuşmalarda, ABD Başkanı Donald Trump'ın savaş yanlısı ve tehlikeli politikaları savunduğu vurgulanarak, Suriye'de füze, Afganistan'da da devasa bir bomba kullanmasının küresel gerginliği artırdığı ifade edildi.

Trump'ı destekleyici tavrından dolayı İngiliz hükümetinin eleştirildiği protestoda katılımcılar, üzerinde "Trump'a hayır, savaşa hayır", "Trump'ın nükleer silah yarışına son verin", "Ellerini Suriye ve Afganistan'dan çek" yazılı pankartlar taşıdı.

Trump bu ay içerisinde, Suriye'nin Humus vilayetindeki Şayrat Hava Üssü'ne füze saldırısında bulunurken, ABD ordusu envanterindeki en büyük konvansiyonel bombayı da Afganistan'da DEAŞ'e karşı kullanmıştı.

AA

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2017, 00:44
banner56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER