İkinci Defa Evlenmek İsteyen Koca, İzin Vermeyen Karısını Ateşe Verdi

Pakistan'da bir kadın, kocasının ikinci defa evlenmek istemesine karşı çıktığı için cani adam tarafından yakıldı. 20 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden kadın, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitirdi.

İkinci Defa Evlenmek İsteyen Koca, İzin Vermeyen Karısını Ateşe Verdi

Pakistan'da, kocasının ikinci evliliğine karşı çıktığı için yakıldığı iddia edilen kadın hayatını kaybetti.

20 GÜN YAŞAM MÜCADELESİ VERDİ

Tribune Express gazetesinde yer alan habere göre,  Hayber Peştunhuva eyaletinin Tank ilçesinde bir kadın, kocasının ikinci evliliğine izin vermediği gerekçesiyle 20 gün önce üzerine benzin dökülerek yakıldı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan kadın, 20 gün sonra hayatını kaybetti.

17 YAŞINDA ZORLA EVLENDİRİLMİŞ

Polise konuşan kurbanın babası Muhammed Han, kızı ile kocasının arasının ikinci evlilik tartışması nedeniyle açıldığını belirterek, "Kızımın kocasının ikinci evlilik isteği, aile içerisinde sorunlara neden oldu. Bunun ardından da kocası, kızımı benzin dökerek yaktı." şeklinde konuştu. Kızının ölümünün ardından polise başvuran baba, olayın en ince ayrıntısına kadar soruşturulmasını, suçlu veya suçluların gereken cezayı almasını istedi.

Kimliği açıklanmayan kadının, kocasıyla 17 yaşındayken zorla evlendirildiği belirtildi.

"KENDİ KENDİNİ YAKTI" DEDİ

Eşini yaktığı ileri sürülen ve gözaltına alınan adam ise suçlamaları reddederek, eşinin kendi kendini yaktığı iddiasında bulundu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER