Hollanda'da Başsavcılıktan 'siyonist terörist' kararı

Hollanda'da Başsavcılık, sosyal medyada siyonizm hakkında mesaj paylaştığı için hakkında savcılığa suç duyurusu yapılan belediye meclis üyesinin yargılanmasına gerek olmadığını bildirdi.

Hollanda'da Başsavcılıktan 'siyonist terörist' kararı

Hollanda'da Başsavcılık, beş ay önce sosyal medya üzerinden siyonizm hakkında mesaj paylaştığı için hakkında savcılığa suç duyurusu yapılan belediye meclis üyesinin yargılanmasına gerek olmadığını bildirdi.

Hollanda Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, Birlik Partisi Lahey Belediye Meclis Üyesi Abdoe Khoulani'nin sosyal medya üzerinden paylaştığı "Siyonist terörist nesli, Toplumcu Reform Partisi (SGP) ziyaretinde. Bunlar geleceğin çocuk katilleri ve işgalcileri" ifadelerinin bulunduğu mesajla ilgili yargılanması için bir gerekçe olmadığı belirtildi.

Açıklamada, sosyal medya üzerinden paylaşılan mesajın ziyarete gelen öğrenciler ya da başkaları için kırıcı olabileceği, fakat bunun cezalandırılacak bir ifade olmadığı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, ayrımcılık yasasının, ırk, din özgürlüğü gibi durumlar için geçerli olduğunu, "siyonist terörist", "çocuk katili" ya da "işgalci" gibi ifadelerin ayrımcılık nedeni olarak kabul edilmediği vurgulandı.

SGP partisi, Khoulani'nin beş ay önce paylaştığı mesaj için savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

AA

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER