ABD Savaş Gemileri Kuzey Kore'ye Yaklaşıyor! Güney Çin Denizi'nden Geçti

ABD'nin Kuzey Kore'ye gözdağı vermek için bölgeye gönderdiği taarruz filosu, son olarak tartışmalı Güney Çin Denizi'nden geçti. Filoda ünlü uçak gemisi USS Carl Vinson da var.

ABD Savaş Gemileri Kuzey Kore'ye Yaklaşıyor! Güney Çin Denizi'nden Geçti

ABD, nükleer füze denemelerimden vazgeçmeyen ve balistik füze teknolisini geliştirmeye çalışan  Kuzey Kore'ye gözdağı vermek için, USS Carl Vinson uçak gemisinin başını çektiği hücum filosu Güney  Çin Denizi'nden geçti.

ÜNLÜ UÇAK GEMİSİ DE FİLODA

USS Carl Vinson uçak gemisi ve diğer savaş gemileri,  Kore yarımadası açıklarına gidiyor. Rotası bir anda değiştirilen gemilerin son fotoğrafı, tartışmalı Güney  Çin Denizi'nde çekildi.

TRUMP UYARMIŞTI: ÇİN ÇÖZEMEZSE BİZ ÇÖZECEĞİZ

Kuzey  Kore, geçen hafta yine balistik füze denemişti. ABD Başkanı  Donald Trump,  Çin lideri  Xi Jinping ile görüşmeden önce "Eğer  Kuzey Kore işini  Çin çözmezse biz çözeceğiz. Şimdilik size bu kadarını söylüyorum" demişti. Randevuda ise, Trump mevkidaşından  Pyongyang yönetiminin durdurulması için daha fazla çaba göstermesini istemişti.

ABD'DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Pentagon, gemilerin gövde gösterisi için bölgeye gönderildiğini duyurdu.  Singapur'dan hareket eden ABD taarruz filosu,  Avustralya yerine rotasını değiştirerek kuzeye yönelmişti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER