Yıldırım'dan Merkel İle Görüşmesi Sonrası Açıklama: İyi Ve Verimli Geçti

Almanya Başbakanı Merkel ile telefonda görüşen Başbakan Yıldırım açıklama yaptı. Yıldırım, "Bundan sonraki programlar için biraz daha farklı bir yol izleyeceğiz" dedi.

Yıldırım'dan Merkel İle Görüşmesi Sonrası Açıklama: İyi Ve Verimli Geçti

Başbakan Yıldırım, toplantı krizi nedeniyle  Almanya'ya tepki gösterdiği  Kırşehir'deki mitingini  Merkel ile telefonda görüşmek üzere bitirdi. Yıldırım, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Bundan sonraki programlar için biraz daha farklı bir yol izleyeceğiz" dedi

"İYİ VE VERİMLİ GEÇTİ"

Başbakan  Binali Yıldırım, toplantı krizinin ardından  Almanya Başbakanı  Angela Merkel ile telefonda görüştü. Görüşmeyi  Kırşehir mitinginde duyuran Yıldırım, saat 15.00'ten miting alanından ayrıldı. Planlanandan uzun süren görüşme için Başbakan, " Merkel ile görüşmem iyi ve verimli geçti" dedi. Yıldırım, şunları kaydetti:

"FARKLI BİR YOL"

"Biraz uzun sürdü. Son günlerde  Almanya'da halk oylamasına yönelik yapılacak buluşmalara kısıtlama getirilmesi, iptal edilmesi konusunu Sayın  Merkel ile konuştum. Bundan sonraki programlar için biraz daha farklı bir yol izleyeceğiz. İki ülkenin dışişleri bakanları bir araya gelecekler. Bu konuya açıklık getirecekler"

BAYKAL'IN KARARI

CHP  Milletvekili  Deniz Baykal'ın  Almanya'daki etkinliğini iptal etmesinin sorulması üzerine Başbakan, "Ne sebeple iptal etti bilmiyorum ama orada tatsız bir durumla karşılamamak için böyle bir karar almış olabilir ya da  Türkiye'ye karşı böyle bir tutum olduğu için bir tepki olarak bu kararı almış olabilir. Böyleyse teşekkür ederim" dedi.

GÖRÜŞMEYİ MİTİNGTEN DUYURMUŞTU

Başbakan Yıldırım, toplantı krizi nedeniyle  Almanya'ya tepki gösterdiği  Kırşehir'deki mitingi  Merkel ile telefonda görüşeceğini söyleyerek bitirdi.

Başbakan  Binali Yıldırım,  Kırşehir'de düzenlenen mitingde halka hitap etti.  Bekir Bozdağ ve Nihat Zeybekci'nin  Almanya'daki toplantılarına izin verilmemesine tepki gösteren Yıldırım, "Alman makamlarının bu konudaki tutumlarını gözden geçirmeye davet ediyorum.  Almanya'da 'Hayır' diyenler, teröristlerin bayraklarını dalgalandıranlara, FETÖ'nün propagandasını yapanlara izin vereceksiniz, memleket sevdalılarına yasak koyacaksınız. Bu kabul edilemez.  Almanya'daki vatandaşlarımızın bu tutum karşısında 'Evet' oylarıyla coşup yedi düvele demokrasi dersi verecektir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 19:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER