Macaristan Başbakanı Viktor Orban Türkiye'de

Macaristan Başbakanı Viktor Orban  resmi davetli olarak bugün Budapeşte’den İstanbul’a geldi. THY’nin tarifeli seferiyle saat 12.15’de  gelen konuk Başbakan Viktor Orban’ı Atatürk Havalimanı’nda...

Macaristan Başbakanı Viktor Orban Türkiye'de

Macaristan Başbakanı Viktor Orban  resmi davetli olarak bugün Budapeşte’den İstanbul’a geldi. THY’nin tarifeli seferiyle saat 12.15’de  gelen konuk Başbakan Viktor Orban’ı Atatürk Havalimanı’nda İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş  ve diğer ilgililer karşıladı.

Konuk Başbakan Orban’ın öğleden sonra Ankara’ya gideceği ve akşam saatlerinde de Başbakan Binali  Yıldırım ile bir görüşme yapacağı bildirildi.

 Bu arada konuk Başbakan  Viktor Orban geçtiğimiz Mayıs ayında Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu'nda Macaristan kamu televizyonuna yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de bir araya geldiğini belirtti ve Macaristan ile Türkiye'nin iyi ilişkilere sahip olmasının ülkesinin ulusal güvenliği açısından da çıkarına olduğuna işaret etmişti.Macaristan Başbakanı ayrıca AB'nin, Türkiye'ye karşı mülteciler konusunda daha dikkatli ve hassas bir politika izlemesi gereğini vurgulamıştı.

DHA

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 15:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER