Işık: PYD'nin Suriye Kürtlerini Temsil Ettiği Yalan

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, yaptığı açıklamada "PYD'nin, Suriye'deki Kürtleri temsil ettiği de çok büyük bir yalandır." dedi.

Işık: PYD'nin Suriye Kürtlerini Temsil Ettiği Yalan

Milli Savunma Bakanı Işık, "PYD'nin,  Suriye'deki Kürtleri temsil ettiği de çok büyük bir yalandır. Şu anda  Suriye'de Kürtlere karşı en fazla cinayeti işleyen örgüt PYD'dir." dedi.

"TÜRKİYE'NİN TAVRI KÜRTLERE KARŞI DEĞİLDİR"

Milli Savunma Bakanı Işık, "PYD'nin,  Suriye'deki Kürtleri temsil ettiği de çok büyük bir yalandır. Şu anda  Suriye'de Kürtlere karşı en fazla cinayeti işleyen örgüt PYD'dir" dedi.
Milli Savunma Bakanı Işık, "PYD'nin,  Suriye'deki Kürtleri temsil ettiği de çok büyük bir yalandır. Şu anda  Suriye'de Kürtlere karşı en fazla cinayeti işleyen örgüt PYD'dir. Kendi anlayışında olmayan ve kendi emir komutasına girmeyen bütün Kürt unsurlarına yönelik düşmanca tavrı sergileyen, zaman zaman onları öldüren, ortadan kaldıran bir örgüt PYD. Bunun özellikle altının çizilmesi gerekiyor çünkü  Türkiye'nin tavrı Kürtlere karşı değildir." dedi.

"PYD ÇIKARILACAĞINI ANLADIĞI İÇİN..."

''Artık onlar da  Münbiç'ten çıkmazlarsa çıkarılacaklarını anladıkları için DEAŞ ve rejimle anlaşarak, bölgeyi rejime bırakmak gibi bir planı devreye sokmaya başladıklarını görüyoruz. Bu noktada tabii,  Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, bütün koalisyon güçlerinin de çok dikkatli olmaları gerektiğini, bölgede bu konunun hassas bir denge olduğunu bilmelerini bekliyoruz.".

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 20:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER