AH ŞU OKULLAR…

Öyle demiş adamın biri vaktiyle; “şu okulları kapatsak Milli Eğitim’in hiç sorunu kalmayacak.”

Okullar açılalı 3 hafta oldu, lakin bazı okulların hâlen müdürü yok, müdür atananların bir kısmı nasıl müdür olduğunu açığa vurmamak için dillerini hiç göstermiyorlar (rengi belli olmasın diye) ve bu sebeple ağzının içinde konuşuyolar.

Yeni atanan öğretmenlere hemen bir sendika baskısı ve sendika seçimine göre ders ve program yükü/hafifliği.

TEOG yerleştirmeleri tam bir fiyasko. Bir ilin en kuzeyinden en güneyine B grubu (adrese dayalı) tercihten yerleştirme yapılıyor.

Tüm mevzu ortaokullarda başörtüsüymüş gibi bir masaya karşılıklı oturan komünist islamcılar ile babaannesi de başörtülü olan kemalistler…

Hukuğa mugayyir bunca yasa ve yönetmeliği vaktiyle çalınmış sorudan öğretmen olanlar hatırlatınca da elbet bir aksisedası olmuyor.

Düzeni değiştirmek için verdikleri mücadelede muvaffak olan ve düzüleni değiştirmeyen İslamcı Maarifin Alçak Muallimlerinden Mürekkep (gayrı)Milli Eğitim Ekabirine birkaç hususu hatırlatmaktır muradım;

  1. 12 yıl zorunlu eğitim bu nesli tüketen, popülist, sanat ve zanaattan uzak, eğitimsiz, akademik programdaki başarısızlıktan dolayı asabi, özgüvenini yitirmiş, sokağa ve zevkin doruklarına çıkmak için okulu bahane yapmış bir vaziyete getirmişken sizin başörtüsü üzerinden ispata gittiğiniz İslamcılığınız sıfır ile çarpılmış demektir.

  2. Hz. Peygamber Mekkenin fethinden sonra Mekke’ye girerken kendilerine Kabe’nin durumu sorulur, zira Kabe’yi gayrımüslim bir kadın temizlemektedir, Efendimiz şöyle der;

“O kadıncağız temizlemeye devam etsin, zira onun ailesi yıllardır bu işi yapagelmiştir, kendisi de işinde uzman/maharetli birisidir.” Yani sadakat  yerine ehliyete bakan bir algı var ortada. Ya siz…

  1. Ücretsiz verdiğiniz kitapların içeriğinin ve içinin bomboş olması hasebiyle öğrenci velisine ‘yardımcı kaynak’ adıyla yeni ve büyük bir masraf açtığının farkında mısınız? Elbette evet.

  2. Okula başlama yaşı üzerinden başlayan polemiğin ‘vatan hainliğine’ uzanan neticesinde 5 yaşında okula başlayan çocuğun 8 yaşında 3. sınıf olmasına nasıl bir cevap vereceksiniz acep? Şunu söyleyim, sırf şu mevzunun mağduru PKK teröründen fazla olacaktır, buna inanın.

  3. Hükümet ve sendikaya sadakat bağı üzerinden ördüğünüz yeni ağlar, yeni münafıklar çıkardı. İçi nurcu dışı akpli, içi gülen dışı erdoğan, içi bülent dışı ersoy… Hak eden müdürleri alaşağı edip, cülus bahşişi gibi dağıtılan müdürlük kadroları, bir öğrencinin ve velinin gözünden, okuldaki bir personelin gözünden nasıl gözüküyor hiç merak ediyor musunuz? Elbette hayır.

  4. İnsan fıtratı, iştiyakı, psikolojisi ve marifetini hiçe sayarak eğitim vermek hayvanlar aleminde görülecek bir şey değilken, söyler misiniz ‘siz ne ayaksınız?’

  5. Çalışmayan, başarısız öğretmen ile alakalı çözümünüz nedir? Öğretmenlikteki liyakat ve ehliyetinden önce sendika sadakatine bakarsanız netice bugünkü tablodur?

  6. Tahsil hayatının son durağı olan üniversitelerin niceliğini artırıp, niteliğinin içini lağam çukuruna çevirdiğiniz için geometri ve fizik bilmeyen inşaat mühendislerimiz var artık ve hatta 20 tane 8. Sınıf matematik sorusunda 8 yanlış yapan matematik öğretmenlerimiz.

  7. Öğretimden geçtik de ilk dört yıl şunu anlatın bari çocuklara; ‘kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmayın’, ‘yerlere çöp atmayın’, ‘etrafınıza selam verin’, ‘bu millete ve bu toprağa ihanet etmeyin’, ‘en büyük otorite olarak yalnızca Allah’ı bilin’.

               Anlarsanız, sakınırsınız…

Selametle…

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.